Доступність посилання

ТОП новини

«Джирґа миру» в Афганістані зазнала нападу


Афганські силові структури відбили сьогодні в Кабулі напад повстанців на засідання «джирґи миру» в той час, як там виступав президент Хамід Карзай.

За повідомленнями, кілька нападників убиті, один підірвав на собі пояс із вибухівкою за кількасот метрів від місця зібрання, але загинув тільки сам.

Напад відбувся з кількох напрямків. Зокрема, кілька повстанців у жіночих накидках, які закривають обличчя і все тіло, дісталися до будинку неподалік великого намету, де відбувається зібрання, і стріляли з реактивного гранатомета, але не влучили в намет.

Якраз у той час Карзай, відкриваючи зібрання, виголошував свій заклик до повстанців із руху «Талібан» піти на мирні переговори.

Цей ісламістський противладний рух тим часом узяв на себе відповідальність за напад.

Раніше таліби погрожувати вбити кожного, хто візьме участь у зібранні.

Триденна «джирґа миру» (джирґа – зібрання чи нарада мовою пуштунів, найчисленнішого народу Афганістану) має на меті обговорити запропоновану Хамідом Карзаєм Програму миру і єднання Афганістану.

У засіданні беруть участь близько 1 тисячі 600 делегатів, головно представників органів влади всіх рівнів і вождів місцевих племен із усієї країни.

Безпеку заходу охороняють близько 12 тисяч афганських військових і поліцейських.
XS
SM
MD
LG