Доступність посилання

ТОП новини

Парламент Туреччини закликає переглянути відносини з Ізраїлем


Парламент Туреччини закликав сьогодні уряд країни переглянути політичні, економічні і військові відносини з Ізраїлем через перехоплення морського конвою з гуманітарною допомогою, який прямував до Смуги Гази всупереч вимогам Ізраїлю розвантажити його в ізраїльському порту.

У заяві парламенту також міститься вимога створити незалежну комісію для розслідування «огидного нападу». А від Ізраїлю турецькі парламентарі вимагають офіційного вибачення, притягнення до суду відповідальних за операцію, в якій загинули 9 осіб, і виплатити відшкодування за це.

Раніше Туреччина, яка надавала неоголошену підтримку конвоєві і громадян якої було найбільше серед активістів, на протест проти дій Ізраїлю відкликала звідти свого посла.

У понеділок уранці ізраїльські десантники зупинили морський конвой із гуманітарною допомогою, який продовжував прямувати безпосередньо до Смуги Гази всупереч вимогам Ізраїлю розвантажити його в ізраїльському порту.

У перебігу операції загинули 9 пропалестинських активістів. Сторони називають різні версії загибелі людей: активісти стверджують, що ізраїльтяни почали стріляти в беззбройних людей; ті заявляють, що були змушені оборонятися від збройного нападу на них.

Ізраїль уже кілька років тримає в блокаді цю частину палестинських територій, владу в якій 2007 року збройною силою захопив радикальний антиізраїльський рух «Хамас».
XS
SM
MD
LG