Доступність посилання

ТОП новини

Янукович ініціює декларацію про партнерство з Росією і готовий розвивати відносини зі США


Стратегічна співпраця України і США є важливою вимогою сучасності, заявив Президент України Віктор Янукович у щорічному зверненні до народу.

«Україна готова до розвитку відносин, реалізації взаємовигідних проектів в економічній, політичній, гуманітарній сферах і сфері безпеки», – сказав він.

Президент наголосив на тому, що «такі проекти можуть мати і багатосторонній характер за участю країн Європейського союзу і Росії».

При цьому Янукович зазначив, що політика у сфері безпеки, а також зовнішня політика країни потребують прагматичного підходу для просування «наших інтересів».

Крім того, Президент заявив про необхідність підписання декларації про стратегічне партнерство з Російською Федерацією.

За словами Януковича, в українсько-російських відносинах слід провести інвентаризацію міжнародно-правових двосторонніх угод з метою підкріплення положень Договору про дружбу, співробітництво і партнерство.

Глава держави також вкотре заявив про наміри підготувати десятирічну програму соціально-економічної співпраці України і Росії, яка, за його словами, дозволить повноцінно реалізувати цей базовий договір про дружбу між країнами.

«Наша тверда позиція – відносини з Росією розвиватимуться по висхідній», – наголосив Президент і зазначив, що пріоритетом у цьому є економічна сфера.

При цьому, за його словами, стратегічне партнерство України і Росії є важливою складовою, зокрема, європейської безпеки.
XS
SM
MD
LG