Доступність посилання

ТОП новини

«Велике російське слово» за 2 мільйони звучатиме в Криму тиждень


Сімферополь – У вихідні розпочинається черговий Міжнародний фестиваль «Велике російське слово». Він пройде у кількох кримських містах і збере понад 2 тисячі гостей з багатьох регіонів Росії та України. Фестиваль проводиться з 2007 року, він набув значної політичної ваги, але став відомим переважно через низку скандалів.

Міжнародний фестиваль «Велике російське слово» проводиться з метою популяризації російської мови і матиме «дуже насичену наукову і політичну» програму», – повідомив один з організаторів форуму, перший віце-спікер кримського парламенту, співголова Всекримського громадсько-політичного руху «Російська єдність» Сергій Цеков. За його словами, захід стане «знаковою подією не тільки для Криму».

Відкриється фестиваль у Сімферополі «Святом Пушкінської вулиці», потім в Ялті пройдуть науково-практична конференція «Російська мова у полікультурном світі», всеукраїнський семінар викладачів російської мови і літератури і круглий стіл «Україна та Росія: нова взаємодія».

У низці кримських міст проводитимуться пушкінські, гоголівські і кирило-мефодієвські читання, свято російської книги, фестиваль народної творчості «Грай, гармонь!», виставка малюнків дітей «Світ російської казки» і дитячий фестиваль «Російський сувенір».

Як планується, на фестиваль прибуде понад 2 тисячі гостей. Серед них буде чимало високопоставлених політиків та урядовців. «Це посол Росії Зурабов, Черномирдін, голова Московської Думи Планов, депутати Державної Думи Затулін, Марков і Водолацький. Буде багато керівників російських регіонів і регіонів України», – повідомив Радіо Свобода прес-секретар фестивалю Ігор Євтюшкін.

Від політики організатори не відмовляються

Торік організатори заперечували політичне забарвлення заходу, хоча саме політичної скандальності йому додала спроба потрапити на нього Костянтина Затуліна, який був оголошений українською владою персоною «нон-грата». Після кількаденного перебування російського політика і депутата у сімферопольській лікарні українські прикордонники відправили його до Москви. Цього разу політичний аспект фестивалю уже не приховується. За словами Сергія Цекова, на «Великому російському слові» буде ухвалене «знакове політичне рішення» у вигляді спеціальної резолюції. Деталі кримський політик не розкрив.

Зате він розповів за чий рахунок свято. Фестиваль обійдеться у 2 мільйони гривень. З них близько 700 тисяч гривень – внесок кримського бюджету. Решту коштів надає Міністерство закордонних справ Росії, уряд Москви, фонд «Російський світ», а також бюджети деяких українських областей і місцеві спонсори.

Разом з тим представники кримської громадськості висловлюють здивування тим, що «Російська община Криму», та заснований нею політичний рух «Російська Єдність», який вже оголосив про наміри брати участь у місцевих виборах, піаритимуться за бюджетні кошти Криму та кошти з-за кордону. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив голова «Української громади Криму» Владислав Хмеловський. За його словами влада таким чином фактично фінансує окрему політичну силу, а сам фестиваль є «занадто політизованим».

Фінансові претензії до організаторів залишаються?

У лютому нинішнього року «Велике російське слово» втрапило до ще одного скандалу – фінансового. Голова Рахункової палати Криму Володимир Поліщук повідомив, що контролери «виявили системні порушення законодавства у використанні коштів бюджету автономії», спрямованих протягом 2008-09 років на проведення цього фестивалю.

За даними Рахункової палати, найбільший обсяг порушень було встановлено під час перевірки «Російської общини Криму», яка була головним виконавцем заходів «Великого російського слова» минулих років. Загальна сума, перерахована на фестивалі цій організації з Республіканського бюджету склала трохи більше 1 мільйона гривень. З них, за даними головного контролера Рахункової палати Криму Ірини Байлової, більш як 612 тисяч гривень були використані «з грубими порушеннями чинного законодавства України».

Джерела Радіо Свобода в Рахунковій палаті автономії повідомили, що матеріали перевірки залишаються актуальними і зараз. Два місяці тому вони були передані до Прокуратури Криму, проте реакція самих правоохоронців поки не відома. Там повідомили, що перевірка триває.

Міжнародний фестиваль «Велике російське слово» триватиме весь наступний тиждень і завершиться мітингом у День Росії, що відзначається 12 червня.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG