Доступність посилання

ТОП новини

Янукович запевнив журналістів, що на них ніхто не тисне


Прес-конференція Віктора Януковича, присвячена першим ста дням президентства, 4 червня 2010 року

Київ – Президент Віктор Янукович обіцяє разом із журналістами боротися проти утисків свободи слова в Україні. Проте про випадки цензури йому не відомо. Про це голова держави заявив на прес-конференції, присвяченій першим ста дням його президентства. Віктор Янукович навіть запросив журналістів у свою резиденцію «Межигір’я», проте поїздка так і не відбулася.

Ситуація зі свободою слова в Україні була однією з головних тем прес-конференції Президента. У відповідь на запитання про його оцінку випадків цензури Президент запевнив, що не знає про це, але пообіцяв разом із журналістами стояти на захисті свободі слова.

«На вас ніхто не тиснув, не тисне і не буде тиснути, – сказав Віктор Янукович. – Я хотів би з вами співпрацювати і разом шукати шляхи викорінення утисків свободи слова. Якщо вони є, я хотів би їх побачити. Буде відповідне доручення відповідним органам, і вони будуть розслідувані».

Президент пообіцяв передати заяву журналістів про випадки цензури на розгляд міністрові внутрішніх справ Анатолієві Могильову та голові СБУ Валерієві Хорошковському. Аудиторія відреагувала сміхом. Адже відомо, що керівник спецслужби має стосунок до одного з найрейтинговіших телеканалів – «Інтер».

Міліція не утискає опозицію, а «береже її від неприємностей»
Колону з близько 50 протестувальників молодіжного руху «Спротив» заблокував «Беркут» та «Титан» біля стадіону «Динамо» по дорозі до Українського дому


Президента запитали і про надмірне посилення безпеки, яким супроводжуються заходи за його участю. За словами голови держави, судячи з доповідей правоохоронців, для цього є підстави.

«Я особисто нічого не боюсь, – запевнив Віктор Янукович. – І я завжди йшов до людей, завжди був відкритий. Але так, як мені повідомляють органи державної охорони, ті загрози, які сьогодні існують, вони зобов’язані на них реагувати. Я не можу їх підмінювати. Мені це неприємно, але така ситуація існує».

Сьогодні, як і днем раніше, активістам опозиції міліція не дала пікетувати заходи за участю Президента. Однак прихильники голови держави змогли зібратися на його підтримку безперешкодно.

Коментуючи цю інформацію, Віктор Янукович сказав, що не виправдовує дії міліції. Але, за його словами, правоохоронці не утискають права опозиції, а уберігають її від неприємностей.

Сепаратистів не визнаємо, про консорціум – думаємо

Відповідаючи на питання про ініціативи на міжнародній арені, Віктор Янукович запевнив, що Україна не визнає незалежність Абхазії та Південної Осетії. Разом із тим він засудив визнання іншими державами незалежності Косова.

Натомість визначеності щодо перспектив створення газотранспортного консорціуму Президент поки що не має.

«Цей процес сьогодні рухається тільки в напрямі розширення кола переговірників, – сказав він. – Сьогодні в це коло входять Росія і деякі країни Євросоюзу. Крім переговорів, жодного кроку в цьому напрямі не зроблено».

Президент пропонував «прямо зараз», а Ганна Герман «не змогла»

У відповідь на запитання про президентську резиденцію «Межигір’я» Віктор Янукович запросив журналістів завітати до себе. «Добре, збирайтеся прямо зараз – без підготовки», – запропонував він.

Проте поїздка не відбулася. «Я не змогла, – пояснила пізніше заступник голови Адміністрації Президента Ганна Герман. – У Президента було півгодини. Треба було швидко знайти автобуси, щоб вас відвезти. Я пішла в господарський відділ, подала заявку і досі чекаю. А Президент через 15 хвилин вже має міжнародну зустріч. Це справді був експромт, але на такий експромт треба бути геніальним менеджером і організатором. Я таким не є».

Ганна Герман пообіцяла, що журналістів неодмінно запросять до президентської резиденції. Іншим разом. Коли саме – не уточнила.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG