Доступність посилання

ТОП новини

Соціальний популізм гальмує зростання економіки в Україні – Світовий банк


Зростання економіки в Україні гальмується через соціальний популізм, заявив директор Світового банку з питань України, Білорусі та Молдови Мартін Райзер.

За словами банкіра, одним із головних чинників стримування економічного розвитку держави є структурні проблеми з дефіцитом державного бюджету, коли «ціна на газ – 80 доларів для домогосподарства, тоді як держава купує газ за ціною 230 доларів», а «пенсійна система генерує доходи на 4–5% менше, ніж видатки на її фінансування».

Ці дисбаланси, які уряд не в змозі виправити, не надають можливості сконцентруватися на ефективному управлінні державними інвестиціями для реалізації інфраструктурних та енергоощадних проектів, сказав він під час круглого столу «Антикризові стратегії для України: як відновити кредитування економіки», що відбувся в Києві за ініціативи Ліги фінансового розвитку, представництва Світового банку та тижневика «Дзеркало тижня».

«Це ті сфери, на які витрачають кошти всі уряди світу. Україна надає на це 1% від ВВП, водночас країни Європи, що розвиваються, а особливо азійські країни, – від 5 до 10 відсотків від ВВП», – наголосив представник Світового банку.
XS
SM
MD
LG