Доступність посилання

ТОП новини

В ООН вирішуватимуть про санкції проти Ірану


У Раді Безпеки ООН сьогодні має відбутися голосування щодо запровадження нових санкцій проти Ірану.

Державний секретар США Гіларі Клінтон твердить, що санкції будуть найсуворішими для Тегерана з усіх досі запроваджених.

Президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад заявив, що його країна відмовлятиметься від будь-яких наступних переговорів щодо його ядерної програми, якщо резолюцію схвалять.

Він також додав, що укладена минулого місяця за посередництва Туреччини і Бразилії угода про обмін ядерного палива була можливістю, яка «більше не повториться».

Міністр оборони США Роберт Ґейтс переконаний, що ухвалення резолюції спонукатиме окремі країни до впровадження власних твердих заходів щодо Тегерана.

«Визначальним моментом є поєднання дипломатії і тиску, щоб переконати іранців, що вони йдуть у неправильному напрямку з погляду їхньої власної безпеки. Намагаючись здобути ядерну зброю, вони підривають безпеку, а не зміцнюють її», – вважає він.

Пропоновані санкції мають посилити для Ірану фінансові бар’єри і контроль за будь-якими поставками до цієї країни. Також ідеться про розширення ембарго на постачання зброї.

Очікується, що Рада Безпеки, яка має загалом 15 членів, підтримає резолюцію. Туреччина, Бразилія і Ліван, найімовірніше, не голосуватимуть за цей документ.

Проект резолюції є результатом п’яти місяців переговорів між Сполученими Штатами, Англією, Францією, Німеччиною, Китаєм і Росією.

Провідні світові держави підозрюють Іран у спробах розробити ядерну зброю. Офіційний Тегеран категорично відкидає ці закиди, стверджуючи, що розробляє уран у мирних цілях, але переконливих доказів цього не надає.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG