Доступність посилання

ТОП новини

Уряд вніс у парламент нову редакцію Бюджетного кодексу


Кабінет Міністрів передав для розгляду у Верховну Раду нову редакцію Бюджетного кодексу, заявив сьогодні на засіданні уряду прем’єр Микола Азаров.

За його словами, документ містить багато нововведень, серед яких, – збільшення самостійності місцевих бюджетів. «Вперше не на словах, а на ділі, міста і села України одержуватимуть додаткові ресурси, які наступного року становитимуть більш як 12 мільярдів гривень. Вдумайтеся, скільки регіональних проектів можна здійснити за такі гроші», – сказав голова уряду.

Крім того, відзначив він, на місцевий рівень передається 8 загальнодержавних податків і зборів, територіальні громади одержать п’яту частину (20%) податку від прибутку підприємств.

«Ці гроші будуть пропорційно розподілені між обласними, районними, сільськими і селищними бюджетами. 40% закріплюється за обласними бюджетами, 60% – можуть використовуватись у районах, і третина з тієї суми може бути спрямована до сільських, селищних і міських рад», – заявив Азаров.

Він наголосив, що, таким чином, місцеві бюджети одержать додатковий ресурс винятково на витрати розвитку, яких завжди бракувало.

8 червня Азаров, виступаючи на відкритому засіданні Українського форуму «Програма економічних реформ: стратегії й механізми здійснення», сказав, що Кабінет Міністрів України вже схвалив Бюджетний кодекс і на засіданні 9 червня планує ухвалити Податковий кодекс.

Прем’єр-міністр висловив сподівання, що ці документи будуть ухвалені Верховною Радою цієї сесії, що дасть змогу уряду вже на початку вересня представити парламенту проект бюджету на 2011 рік, підготовлений на базі нових Бюджетного і Податкового кодексів.
XS
SM
MD
LG