Доступність посилання

ТОП новини

БЮТ: уряд використовує бюджетні кошти для тиску на політичних опонентів


Кабмін Миколи Азарова використовує американську компанію Trout Cacheris, PLLC для тиску на політичних опонентів, заявив заступник голови партії «Батьківщина», колишній віце-прем’єр в уряді Юлії Тимошенко Григорій Немиря.

За його словами, Trout Cacheris, PLLC не здатна провести аудит діяльності уряду Юлії Тимошенко, оскільки, за офіційною інформацією посольства США в Україні, вона не є аудиторською компанією. Trout Cacheris спеціалізується на судових справах, не має репутації у світі аудиторів і не має у своєму штаті людей, які спеціалізуються на податковому чи бюджетному консультуванні, передає позицію Немирі прес-служба БЮТ.

«Сьогодні це фактично було визнано Trout Cacheris, коли засновник компанії Плато Качеріс заявив, що в Україні він «буде займатися розслідуванням, а не аудитом», – сказав Немиря.

Він також наголосив, що про непрозорість дій влади щодо аудиту свідчить той факт, що і нинішній уряд, і представники Trout Cacheris, PLLC, які вже прибули до України, відмовляються оприлюднити вартість послуг цього аудиту, тоді як у постанові Kабміну йдеться, що «попередня оплата послуг з проведення аудиту здійснюється в розмірі, що не перевищує 40 відсотків їх вартості».

«Особливо кричущим це є на тлі закликів уряду до прозорості та боротьби з корупцією. Азаров використовує гроші бюджету, народні гроші, гроші українських платників податків для оплати переслідування лідера опозиції», – підсумував Немиря.

Американська компанія почала аудит роботи попереднього уряду України

Юридична компанія Trout Cacheris, PLLC вже почала проведення аудиту діяльності попереднього Кабінету Міністрів, повідомив сьогодні один із засновників юридичної компанії Плато Качеріс.

«Ми не ставимося упереджено до жодного українського діяча і поки що не можемо сказати, до кого може бути висунуте звинувачення. Розслідувати будемо витрачання державних коштів за останні 3-4 роки, як я собі це уявляю», – заявив юрист.

Заплановано, що аудит триватиме не довше кількох місяців. «Ми спробуємо знизити вартість нашого розслідування», – сказав Качеріс. Проте загальна сума за надані послуги поки що не називається, оскільки, за словами юриста, вона поки що не відома і для самої компанії.

Також юрист повідомив, що оголошуватимуться проміжні висновки протягом усього аудиту.

13 травня уряд України підписав контракт з компанією Trout Cacheris, PLLC про проведення аудиту фінансово-економічної діяльності органів державної влади в 2008-2009 роках. Кошти на проведення аудиту передбачені законом про держбюджет на 2010 рік.

За повідомленням на сайті компанії Trout Cacheris, PLLC, вона спеціалізується на судових процесах у цивільному і в кримінальному праві. При цьому там немає інформації про те, щоб у неї були фахівці з фінансового аудиту чи щоб вона коли-небудь виконувала замовлення уряду Сполучених Штатів чи урядів інших країн.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG