Доступність посилання

ТОП новини

Визволення моряків Asian Glory затягується з вини судновласника – Карпачова


Уповноважена Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова заявляє, що визволення з полону моряків судна Asian Glory затягується з вини судновласника, який не вживає дієвих заходів, хоча й висловлює готовність сплатити викуп. Про це повідомили у прес-службі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

«Родичі українських моряків після зустрічі з представником судновласника зробили висновок, що для компанії Zodiac Maritime Agencies LTD гроші важливіші за життя й здоров’я членів екіпажу», – йдеться у повідомленні.

Карпачова звернулася до Омбудсмана Великої Британії з проханням через державні органи країни вплинути на судновласника, щоб активізувати пошук варіантів домовленості з піратами про визволення з полону українських моряків – членів екіпажу судна Asian Glory.

За інформацією Омбудсмана, останнім часом члени екіпажу Asian Glory перебувають у надзвичайно тяжких умовах: пірати утримують екіпаж у закритому приміщенні на капітанському містку. Ситуація ускладнюється тим, що на судні вийшов з ладу генератор, вичерпано запаси питної води, тож моряки вимушені вживати технічну рідину, внаслідок чого страждають від розладів травлення, йдеться в заяві.

«Потерпаючи від антисанітарії, спраги та голоду, моряки зазнають ще й постійного психологічного тиску: їх щодня тримають під дулами автоматів. З початку березня екіпаж не бачить капітана – громадянина Болгарії, і не має жодних достовірних відомостей про його долю», – мовиться в повідомленні Уповноваженого з прав людини.

Судно Asian Glory переправляло автомобілі з Сінгапура до Саудівської Аравії. Його екіпаж складається з 25 осіб, серед яких 10 українських моряків, найнятих одеським філіалом британської компанії-оператора Zodiac Maritime Agencies Ltd. Судно потрапило у полон 2 січня цього року.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG