Доступність посилання

ТОП новини

Уряд буде монiторити великі пiдприємства через ризик рейдерства


Уряд України розпорядився щомiсяця здiйснювати монiторинг на предмет ризику рейдерського захоплення стратегiчних пiдприємств, пiдприємств iз держчасткою, а також монополiстiв, а в разi виявлення протиправних дiй формувати списки таких пiдприємств, списки охоронних структур i суддiв, причетних до таких операцiй.

Вiдповiдне розпорядження уряду оприлюднене в п’ятницю на урядовому веб-порталi.

Документ передбачає аналiз вiдомостей про пiдприємства, якi мають стратегiчне для економiки та безпеки держави значення, мають монопольне становище на ринку, пiдприємства, держчастка в статутному капiталi яких перевищує 25%.

У разi виявлення ознак їх протиправного поглинання i захоплення, фiктивного доведення до банкрутства або тривалих корпоративних конфлiктiв вiдповiдна iнформацiя має бути подана до Фонду держмайна, Мiн’юсту, МВС, Генпрокуратури, Кабiнету Мiнiстрiв.

Протягом червня 2010 року члени мiжвiдомчої комiсiї з питань протидiї протиправному поглинанню i захопленню пiдприємств мають проаналiзувати законодавчi акти та внесенi до Верховної Ради законопроекти, спрямованi на протидiю рейдерству, й подати до Мiн’юсту пропозицiї щодо внесення змiн до них з метою унеможливлення протиправного поглинання i захоплення пiдприємств.
XS
SM
MD
LG