Доступність посилання

ТОП новини

Стимулювання творчості


Ідеї рухають світом, бо вони рухають людьми.

Якби батьки Юрія Логуша не давали йому в дитинстві читати романи написані українськими письменниками, то хто знає на що б зараз витрачав гроші бізнесмен Логуш. І якби батьки не розповіли одного разу своєму синові, що більшість тих письменників, чиї книги він читав, винищила у тридцятих сталінська кліка, то навряд чи Україна наприкінці другого десятиліття своєї незалежності мала б такий літературний конкурс як «Коронація слова».

Вже 10 років Юрій Логуш використовує гроші, які заробляє у своєму бізнесі, на стимулювання української літератури. Романи, п’єси, кіносценарії, а останнім часом й пісенна поезія, мають шанс, завдяки його благочинності, не лише матеріально підтримати своїх авторів, а й бути надрукованими, поставленими, проспіваними і навіть (може колись) відзнятими.

Логуш наполегливо і вперто заповнює ту «озонову діру», яку видовбали в небі української культури комуністичні термінатори.

І він це робить один. Разом з родиною і колективом, але – один.

Поряд нікого. І депутатам не до закону про благодійність. І «благодійникам» не до благодійності між виборами.

Але якщо один Логуш простимулював цього року творчість майже 7 тисяч людей (саме стільки творів надійшло на конкурс), то це означає, що ідеї цих семи тисяч мають реальний шанс вплинути на думки мільйонів.
  • Зображення 16x9

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

XS
SM
MD
LG