Доступність посилання

ТОП новини

Дніпропетровськ перетвориться в місто бізнесу


Сьогодні у Дніпропетровській міськраді представили стратегію розвитку Дніпропетровська до 2025 року. Її розробили на замовлення влади провідні вчені міста.

За словами творців концепції, Дніпропетровськ наразі перестає бути містом чавуну і сталі, в ньому все виразніше проступають риси міста послуг, і на це не можна не зважати.

«Треба шукати нові шляхи розвитку міста. І, на наш погляд, перетворення Дніпропетровська на діловий центр країни – один з можливих і найбільш перспективних варіантів розвитку міста. Опитування мешканців показало, що більшість вважають за краще мати власний бізнес, а не просто гарантовану роботу з високими заробітками. Тобто в місті є солідний потенціал підприємництва», – зазначив один із розробників стратегії проректор Дніпропетровського університету економіки та права Анатолій Задоя.

Також, на думку вчених, аби визначити, яким бути місту через кілька десятиліть, треба враховувати його унікальне географічне положення: Дніпропетровськ є центром області, яка єдина в Україні межує одразу з сімома областями. Відтак, кажуть науковці, у міста є реальні перспективи стати центром розвитку країни.

«Місто дуже багатогранне. Тут, як можливо, ні в якому іншому місті країни очевидний процес переходу індустріального суспільства до постіндустріального», – вважає науковець з регіонального інституту держуправління Юрій Шаров.

За словами вчених, екологічний тиск промисловості на природне середовище Дніпропетровська дійшов до межі, і подальше нарощування виробництва неминуче призведе місто до стагнації.

Упродовж літа стратегію розвитку Дніпропетровська винесуть на громадське обговорення. Проект оприлюднять на інтернет-сайтах і в друкованих ЗМІ, потім проведуть громадські слухання.
XS
SM
MD
LG