Доступність посилання

ТОП новини

Обама і Камерон обговорять проблему витоку нафти в Мексиканській затоці


Президент США Барак Обама, як очікується, проведе сьогодні телефонні переговори з прем’єр-міністром Великобританії Дейвідом Кемероном.

Повідомляється, що мова йтиме про проблему витоку нафти в Мексиканській затоці в результаті аварії на платформі британської компанії British Petroleum.

Раніше Кемерон виступив на захист компанії, заявивши, що збереження її стабільності відповідає інтересам двох країн.

У п’ятницю стало відомо, що обсяг витоку нафти може бути набагато більшим, ніж передбачалося раніше. За новітніми оцінками, він складає близько 40 тисяч барелів на добу.

У четвер президент Барак Обама заявив, що погодив із лідерами Конгресу США питання про поправки до законодавства, які гарантують відшкодування збитків потерпілим у результаті розливу нафти в Мексиканській затоці.

Виступаючи в четвер у Білому Домі, Обама зазначив, що мова йде, зокрема, про рибалок та власників готелів, чиї статки повністю залежать від стану затоки. Президент наголосив також на необхідності бути готовими до подібних екологічних катастроф у майбутньому.

Також у четвер американські чиновники повідомили, що винуватець аварії – концерн «British Petroleum» – готовий прискорити виплату компенсацій приватним особам і фірмам, які потерпіли від наслідків витоку нафти.

За оцінками фахівців, кілька років знадобиться для того, щоб подолати наслідки витоку нафти у Мексиканській затоці і шкоди, якої це завдало довкіллю.
XS
SM
MD
LG