Доступність посилання

ТОП новини
19 квітня 2021, Київ 21:23

У Києві протестують проти законопроекту про мирні зібрання


Учасники акції протесту проти ухвалення законопроекту щодо обмеження прав громадян на мирні зібрання проводять мітинг біля Верховної Ради, де відбувається погоджувальна рада. Вони скандують «Ходимо, де хочемо». Крім того, лунають вигуки «Ганьба!» та «Ні – ухваленню законопроекту».

Певний час двері, через які заходять народні депутати, помічники та журналісти в будівлі на вулиці Грушевського, на засідання погоджувальної ради, були зачинені на ключ. І лише після того, як депутати почали стукати у двері, двері відчинили і з’явився доступ у приміщення.

Під час погоджувальної ради голова парламенту Володимир Литвин виступив за те, щоб Верховна Рада відклала розгляд у другому читанні законопроекту №2450 «Про порядок організації й проведення мирних заходів».

«До мене сьогодні вранці приходила делегація з проханням цей законопроект не виносити на розгляд. Я думаю, нам варто не шукати пригод на порожньому місці й відкласти його розгляд», – сказав Литвин.

За словами спікера, профільний парламентський комітет повинен доопрацювати текст законопроекту до другого читання із пропозиціями ініціативних груп.

Литвин звернувся до лідерів фракцій підтримати його пропозицію.

Проект порядку денного пленарного тижня 15-18 червня передбачає розгляд у парламенті відповідного законопроекту в четвер, 17 червня.

Законопроект «Про порядок організації й проведення мирних заходів» вже ухвалений у першому читанні. Документ, зокрема, визначає права й обов’язки організаторів мирних заходів, такі як завчасне подання в органи виконавчої влади повідомлення про проведення заходу, в якому вказується час, місце, мета й форма проведення, забезпечення громадського порядку, призупинення або припинення заходу у разі порушення умов його проведення.

Громадські організації закликали Верховну Раду відкласти розгляд цього законопроекту до висновків «Венеціанської комісії». На їхню думку, законопроект у разі його ухвалення істотно погіршить ситуацію з дотриманням свободи зборів в Україні.

XS
SM
MD
LG