Доступність посилання

ТОП новини

Урядовий проект Податкового кодексу України викликав чимало критики


Київ – Сьогодні у Києві засідає робоча група з питань доопрацювання Податкового кодексу України. Ухвалений Кабміном проект документа збільшить тиск на платників податків, заявляє опозиція. Партія регіонів погоджується: кодекс треба доопрацювати. Про багато проблем із документом заявив і віце-прем’єр Сергій Тігіпко.

Проект Податкового кодексу уряд ухвалив минулого тижня. У Кабміні запевняють, що новий закон дасть змогу збалансувати інтереси держави й бізнесу.

Прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що уряд у проекті передбачив зменшення кількості загальнодержавних податків із 29 до 17, а також скасував 10 місцевих податків і зборів. Прем’єр-міністр закликав терміново ухвалити документ до кінця цієї парламентської сесії.

Опозиція – проти. Адже замість скасованих десяти з’являються нові побори, неприємні для платників, зауважують опоненти законопроекту. На місцях тепер стягуватимуть чотири обов’язкові податки: на землю, нерухомість, рекламу і торговий патент.

Узаконення нових форм «рейдерства»?

Народний депутат із опозиційної партії «За Україну» Ксенія Ляпіна говорить, що податок на нерухомість стане навантаженням насамперед для небагатих людей. «Десь 75 квадратних метрів – це типова радянська квартира. До 50 квадратних метрів він (податок на нерухомість) буде коштувати недорого – 50 копійок за квадратний метр, але обов’язково буде сплачуватися. А від 50 до 100 квадратних метрів – уже гривня за один квадратний метр. Отже, бабуся з її пенсії буде оплачувати приблизно 75 гривень на рік цього податку», – зазначає депутат.

Ксенія Ляпіна бачить у документі ще низку недоліків. Зокрема, платники єдиного податку будуть тепер доплачувати ще й соціальні платежі. Дрібні підприємці отримають навантаження втричі більші, ніж сьогодні, що може стати загрозою для існування малого бізнесу.

А нова адміністративна норма, прописана в податковому кодексі, на думку Ляпіної, узаконює нову форму «рейдерства». За результатами опитування, фіктивним можна буде визнати будь-яке підприємство, каже народний депутат.

В Україні наразі немає податкового кодексу

Між тим депутат від Партії регіонів Дмитро Святаш, член парламентського Комітету податкової та митної політики, вважає за необхідне ухвалити нинішній законопроект Податкового кодексу.

«Сьогодні немає кодексу податкового в Україні, і за 19 років не спромоглися ухвалити бодай один кодекс і зміни до нього. Сьогодні ми маємо 25 томів податкового законодавства, яке має дуже багато суперечностей, і розібратися в ньому практично неможливо», – наголошує народний депутат.

За словами регіонала Дмитра Святаша, єдиний закон приведе до ладу податкову систему в Україні. У будь-якому разі, зауважує парламентарій, проект ухвалювати необхідно принаймні у першому читанні. Доопрацювання, на його думку, депутати робитимуть пізніше.
  • Зображення 16x9

    Валентина Аксьонова

    Співпрацює з Радіо Свобода з травня 2010 року. Працює для програм «Свобода сьогодні», «Європейська свобода», «Ранкова свобода» та «Лінія уваги». З 2009 року автор та ведуча програми «Сурма» на Національному Радіо. Має досвід роботи в гарячих точках, зокрема в Грузії в серпні 2008 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG