Доступність посилання

ТОП новини

Рада Безпеки ООН засудила насильство в Киргизстані


Рада Безпеки ООН засудила вчора насильство в Киргизстані і закликала до спокою та поваги до законів.

Щонайменше 124 особи загинули (за деякими даними, й до 170), близько 1 тисячі 800 поранені, десятки тисяч представників узбецької меншини залишили свої домівки в результаті найкривавіших за останні 20 років міжетнічних зіткнень на півдні Киргизстану.

Заступник генерального секретаря ООН із політичних питань Лінн Паско закликав негайно створити гуманітарний коридор для допомоги потерпілим у Киргизстані.

Організація Договору колективної безпеки, лідером якої є Росія, запропонувала надати вертольоти та інше устаткування, щоб уряд Киргизстану зміг зупинити заворушення.

Водночас тимчасова влада Киргизстану просить Росію надіслати війська до зони міжетнічного конфлікту.

Президент Росії Дмитро Медведєв назвав ситуацію в Киргизстані «неприпустимою».

Білий дім у США заявив, що американські дипломати в цій ситуації підтримують тісний зв’язок із колегами з ООН, ОБСЄ та Росії, а також із владою в Бішкеку.

«Ми контактуємо з ними через наші канали зв’язку. Гадаю, що помічник держсекретаря Боб Блейк під час відрядження зв’яжеться з тимчасовим урядом Киргизстану і визначить, чого той потребуватиме. Я не можу сказати, чи проситиме нас цей уряд про пряме втручання», – сказав речник Державного департаменту США Філіп Кроулі.

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Катрін Аштон сказала, що Євросоюз спостерігає за подіями в Киргизстані із «серйозним занепокоєнням».
XS
SM
MD
LG