Доступність посилання

ТОП новини

Американський дипломат вивчає потреби біженців у Киргизстані


Помічник Державного секретаря США Роберт Блейк перебуває сьогодні в Киргизстані, щоб оцінити потребу допомоги людям, які залишили свої домівки внаслідок міжетнічних зіткнень на півдні країни.

Верховний комісар ООН у справах біженців Антоніу Ґутерріш говорить про приблизно 40 тисяч етнічних узбеків, які перебувають по обидва боки кордону Киргизстану та Узбекистану.

За офіційними даними, щонайменше 191 особа загинула з 10 червня, коли розпочалися заворушення.

Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Кнут Воллебек назвав необхідною термінову міжнародну допомогу біженцям.

Організація «Human Rights Watch» відзначає, що попри заяви уряду про стабілізацію ситуації в епіцентрі зіткнень місті Ош, жителі «піддавалися жорстоким нападам, побиттю і зґвалтуванням».

Правозахисна організація «Amnesty International» закликала провести міжнародне розслідування подій у Киргизстані. На думку правозахисників, тимчасовий уряд «має негайно реагувати на звинувачення у змові учасників нападів з силами безпеки і надіслати чіткий сигнал, що будь-які порушення прав людини піддаватимуться судовому переслідуванню».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG