Доступність посилання

ТОП новини

У Харкові відбулися громадські слухання з захисту зелених зон


Від самого ранку слухання пікетувало кілька тисяч людей, зокрема і мешканці інших міст, які разом із більшістю харків'ян не змогли потрапити до зали засідань Київської районної ради Харкова. Проведення слухань саме тут викликало обурення активістів. Адже згідно зі статутом територіальної громади Харкова, громадські слухання мають проходити в найбільшому за кількістю місць приміщенні, або на відкритому майданчику за сприятливих погодних умов.

Натомість обрана чиновниками зала засідань змогла вмістити лише 350 осіб, усього ж для участі в слуханнях зереєструвалася 2341 особа. Через задуху в залі літній жінці навіть стало погано і її відвезли до лікарні.

Центральний вхід до будівлі райради ще до початку слухань заблокували бажаючі бути присутніми на зборах. Завадити одному з активістів потрапити всередину намагався охоронець секретаря міськради Генадія Кернеса, який навіть підняв руку на літнього чоловіка.

Активісти «Зеленого фронту» заявили, що до зали запросили лише працівників бюджетних організацій, зокрема вихователів дитсадків та викладачів ПТУ, аби не залишилося місця для захисників лісу.

Наприкінці слухань більшість присутніх проголосували за резолюцію, підготовлену міськрадою, про подальшу роботу з інвентаризації дерев та визначення рекреаційних зон. Виносити на голосування альтернативний проект, запропонований активістами «Зеленого фронту», в якому пропонується ухвалити мораторій на вирубку дерев та відчуження парків під забудову, секретар міськради відмовився.

Це обурило активістів, до того ж при підрахунку голосів не була врахована думка тих, хто висловлював свою позицію на вулиці.

Резолюцію слухань, яка має рекомендаційний характер, секретар міськради Генадій Кернес пообіцяв винести на розгляд сесії міськради 23 червня.

Активісти планують тепер уже в рамках робочої групи домогатися ухвалення мораторію на вирубку парків, а до цього обіцяють не припиняти акції протесту.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG