Доступність посилання

ТОП новини

Українська ракета-носій «Дніпро» вивела на орбіту німецький супутник


Сьогодні з космодрому Байконур провели пуск ракети-носія «Дніпро», яка вивела на кругову навколоземну орбіту космічний апарат Та nDEM -Х масою понад 1,3 тонни. Про це повідомили у Центрі інформаційних зв’язків державного підприємства «КБ «Південне» (Дніпропетровськ).

Космічний апарат Та nDEM -Х розробила німецька компанія EADS Astrium GmbH на замовлення німецького космічного агентства DLR у рамках програми державно-приватного партнерства Німеччини.

Апарат призначений для сканування поверхні Землі, буде передавати знімки об’ємного зображення високої якості.

Ракета-носій «Дніпро» – це стратегічна міжконтинентальна ракета РС-20 («Воєвода»), конверсована в носій космічних апаратів.
Ракета спроектована й розроблена дніпропетровським конструкторським бюро «Південне», виготовлена заводом «Південмаш» у кооперації з українськими й російськими підприємствами.

За словами фахівців, на ракети, зняті з бойового чергування, замість бойової частини встановлюється космічна головна частина із супутником.

Пускові послуги забезпечила Міжнародна компанія «Космотрас», основними учасниками якої є українські підприємства КБ «Південне», «Південмаш» і ВАТ «Хартрон».

Це був шістнадцятий пуск ракети-носія «Дніпро», яка вивела на навколоземні орбіти 55 космічних апаратів 14 країн, у тому числі США, Англії, Німеччини, Канади, Японії, Росії, Єгипту, Франції, Італії, Іспанії, Саудівської Аравії, Об’єднаних Арабських Еміратів, Таїланду й Малайзії.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG