Доступність посилання

ТОП новини

Ветеран-астронавт у США закликає не відмовлятися від «шатлів»


Один із піонерів американської астронавтики Джон Ґленн закликав Національну аерокосмічну адміністрацію США (НАСА) продовжувати літати на «шатлах», допоки їм не буде знайдено адекватної заміни.

Ґленн зробив заяву, в якій він висловлює сумнів щодо рішення НАСА відмовитися від «шатлів» і покладатися тільки на Росію для доставки астронавтів на борт Міжнародної космічної станції.

Ґленн заявив, що він проти того, щоб платити росіянам по 55,6 мільйонів доларів за доставку американських астронавтів на орбіту та їхнє повернення. На думку Ґленна, який також є колишнім американським сенатором, це означає «поставити себе під контроль Росії».

На думку Ґленна, якому виповнилося 88 років, відмова від програми «шатлів» дасть незначне заощадження з огляду на те, скільки доведеться платити Росії за транспортування астронавтів.

Нинішні космічні кораблі США, «човники» багаторазового використання, повністю виводяться з експлуатації до кінця цього року.

Відтак до появи альтернативи єдиним засобом зв’язку МКС і Землі залишатимуться російські кораблі «Союз».

НАСА сподівається в майбутньому передати виведення вантажів і, можливо, й астронавтів на близькі навколоземні орбіти, як-то до Міжнародної космічної станції, приватним комерційним космічним кораблям. Випробування таких кораблів уже почалися.

Натомість розробки самої НАСА, фінансовані американською державою, за новою космічною концепцією президента США Барака Обами будуть спрямовані на підготовку до пілотованого польоту людини на Марс у майбутньому.
XS
SM
MD
LG