Доступність посилання

ТОП новини

«Газпром»: Білорусь погрожує відбором газу з транзитної труби


Білорусь погрожує, що буде відбирати газ із транзитного трубопроводу для потреб своєї економіки, заявив офіційний представник російського «Газпрому» Сергій Купріянов, посилаючись на листа першого віце-прем’єра Білорусі Володимира Семашка.

За його словами, незважаючи на те, що вчора делегація Білорусі перебувала в «Газпромі», ніяких виразних відповідей на питання, коли буде погашений борг за постачання російського газу, не дали.

Як сказав Купріянов, представники Білорусі виїхали увечері до Мінська, пообіцявши провести вранці консультації і дати відповідь о 10:00 за Москвою, коли мав зібратися оперативний штаб у «Газпромі». «На контакт ніхто не вийшов», – сказав речник «Газпрому».

Водночас заступник голови правління «Газпрому» Олександр Медведєв заявив, що компанія готова запросити європейських спостерігачів для контролю за білоруським транзитом, «щоб оцінити, хто що робить і хто що порушує».

Із сьогоднішнього дня Росія через борги знизила обсяги постачань газу в Білорусь вже на 30 відсотків, вчора обсяги скоротили на 15%.

«Газпром» домагається від Білорусі виплатити борг у сумі 192 мільйони доларів за поставлене цього року паливо.

Білоруська сторона, у свою чергу, заявила минулого тижня, що «Газпром» заборгував їй приблизно таку ж суму за транзит газу, а саме – 200 мільйонів доларів.
XS
SM
MD
LG