Доступність посилання

ТОП новини

Переговорiв із «РосУкрЕнерго» до експертизи рiшення суду не буде – Бойко


До завершення експертизи рiшення мiжнародного арбiтражного суду Стокгольма уряд України не проводитиме переговори з компанiєю «РосУкрЕнерго». Про це повiдомила прес-служба Мiнiстерства палива та енергетики України з посиланням на мiнiстра Юрiя Бойка.

«Рiшення Стокгольмського арбiтражного суду про повернення компанiї «РосУкрЕнерго» 11 мільярдів кубометрів газу вимагає детального вивчення i правової експертизи Кабiнету Мiнiстрiв», – йдеться в повiдомленнi.

За словами Бойка, з боку «РосУкрЕнерго» пропозицiї про вiдстрочення виплати або ж мирову угоду не надходили.

Стокгольмський арбiтражний трибунал 8 червня винiс рiшення, якими зобов’язав «Нафтогаз України» повернути «РосУкрЕнерго» 11 мільярдів кубометрiв газу, а також передати їй 1,1 мільярда кубів газу як компенсацiю.

Ідеться про 11 мільярдів кубометрів газу, який належав «РосУкрЕнерго», перебував в українських газосховищах як транзитний і не числився на митній території України, але в квітні минулого року був розмитнений на користь «Нафтогазу». Цю операцію захищала тодішня прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. За офіційною версією її уряду, українська сторона перебрала газ як погашення боргу «РосУкрЕнерго» перед «Газпромом», право на який російська сторона передала українській за результатами минулорічних газових домовленостей Тимошенко.
XS
SM
MD
LG