Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 17:29

Врятує чи зруйнує інвестор парк «Знесіння» у Львові?


Львів – Львівська мерія дозволила будівництво готельного комплексу на території найдавнішого і мальовничого парку Львова «Знесіння», або ж, як кажуть львів’яни, Кайзервальд. Таке рішення виконкому зумовило невдоволення з боку представників громадських і політичних осередків, які погрожують протестами. Чи вдасться зберегти львів’янам парк від забудовників?

Громадськість і керівництво парку «Знесіння» судовими рішеннями, ухвалення яких тривало два роки поспіль, домоглись заборони будувати житло у рекреаційній зоні, частина якої перебуває під охороною ЮНЕСКО. На відпочинковій території законодавством дозволяється проводити лише рекреаційне будівництво.

Саме під цим приводом виконком міськради і дозволив приватній будівельній фірмі (серед засновників якої один із депутатів міськради) будувати у парку готельний комплекс, як кажуть у мерії, «апартаментного типу». Переважна більшість львівських райців підтримує рішення виконкому.

Фірма обіцяє звести триповерховий готель, облаштувати територію, яка сьогодні занедбана. Це має бути доступна зона для відпочинку людей із оглядовими майданчиками і спортивними об’єктами, а землю площею близько 2 гектарів будівельна фірма обіцяє передати паркові «Знесіння».

Адвокати говорять про порушення законодавства з боку міськради

Однак представники численних громадських організацій і місцевих партійних осередків, які об’єднались у комітет захисту парку, стверджують, що під приводом готельно-рекреаційного комплексу насправді будуватимуть елітне житло.

Адвокат Світлана Куспись заявляє, що Львівська міськрада у попередні роки ухвалила щонайменше 10 незаконних рішень щодо надання дозволів на забудову парку і не скасувала їх.

«Проект землеустрою не пройшов державну землевпорядну експертизу. Таке просто не можливе. Усі незаконні ухвали мають бути скасовані, і ми цього вимагаємо», – заявила вона. Адвокат просить львів’ян приходити по заяви і оскаржувати дії міськради у прокуратурі.

Директор: без інвестора парк не виживе

Наразі міськрада не ухвалила документ, який би гарантував, що у парку не зведуть житловий будинок. До того ж із наближенням місцевих виборів ситуація довкола «Знесіння» набуває ще й політичного підтексту.

Директор регіонально-ландшафтного парку «Знесіння» Олександр Завадович зазначив у коментарі Радіо Свобода, що навести порядок у парку без інвестиційних надходжень нереально. Допоки ще ніхто нічого не почав будувати, варто створити робочу групу з числа експертів і мешканців, каже він.

Директор таки не виключає можливість, що може постати житловий будинок, а не готель. «Оскільки є тривога у багатьох людей, тому і має бути сформована робоча група, яка б була між міською владою і забудовником і контролювала б їхні дії, щоб уберегти від незаконних кроків», – каже він.

Назва парку Кайзервальд, що у перекладі з німецької означає «цісарський ліс», виникла, коли австрійський цісар оглянув цю місцевість, і краса лісів та пагорбів його вразила. До ХVІІІ століття Кайзервальд належав заможній львівській родині, а потім цю територію купила німецька сім’я. До Першої світової війни у парку працювали атракціони і літні ресторанчики.

Нині Кайзервальд поділений між парком «Знесіння» та музеєм народної культури та побуту «Шевченківський гай». А пагорби «Знесіння» та краєвиди Високого Замку відомі з гравюр XVI століття. Парк є улюбленим місцем відпочинку львів’ян, але він уже давно потребує порятунку.
  • 16x9 Image

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Має досвід роботи на телебаченні і в газеті.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG