Доступність посилання

ТОП новини

Новий уряд Словаччини сформують праві партії


Президент Словаччини Іван Ґашпарович доручив у середу Іветі Радічовій, лідерові найбільшої за кількістю мандатів із правих політичних партій, які здобули більшість у парламентських виборах, сформувати новий уряд.

Попри те, що проліва партія соціальних демократів «Смер» здобула найбільше голосів у парламентських виборах (35 відсотків), її лідер, дотеперішній прем’єр Роберт Фіцо не знайшов підтримки інших політичних сил і сьогодні визнав поразку.

До парламенту пройшли чотири проправі політичні партії, які зайняли 79 із 150 місць у Народній раді – парламенті Словаччини.

Ïхній лідер, голова проправої партії з назвою Словацький демократичний і християнський союз – Демократична партія Івета Радічова має до 8 липня цього року сформувати новий уряд країни. Саме на цей день дня заплановане перше установче засідання нового словацького парламенту.

Таким чином, словаки, вслід за сусідньою Чехією, більшість своїх симпатій віддали правим силам. Хоча на нещодавніх виборах в обох країнах найбільше місць отримали проліві партії, їм бракує партнерів, щоб створити уряд, і його відтак формують коаліції проправих партій, що мають більшість разом.
XS
SM
MD
LG