Доступність посилання

ТОП новини

Виборчу систему треба реформувати до місцевих виборів – Мін’юст


Міністр юстиції України Олександр Лавринович сподівається, що наступного пленарного тижня Верховна Рада остаточно визначиться з датою проведення місцевих виборів.

«Насамперед, я хотів би, щоб припинились намагання якимось чином уникнути виборів (до місцевих органів влади) в Україні. І у зв’язку з цим, просив би тих, хто сьогодні докладає зусиль, щоб виборів не було, залишити свою енергію для більш праведних і конституційних справ», – сказав міністр.

Він також висловив переконання, що зберігати пропорційну виборчу систему за закритими списками до виборів у органи місцевої влади є сумнівним з точки зору конституційності.

Цього місяця Президент Віктор Янукович допустив, що місцеві вибори можуть відбутися в Україні 31 жовтня. Раніше таку ж дату назвав голова президентської Адміністрації Сергій Льовочкін, а лідер фракції Партії Регіонів Олександр Єфремов припустив, що наступного пленарного тижня Верховна Рада може назвати дату проведення виборів до місцевих органів влади.

У лютому парламент скасував своє рішення про призначення чергових місцевих виборів на 30 травня, не визначивши нову дату.
XS
SM
MD
LG