Доступність посилання

ТОП новини

Україна та EFTA підписали угоду про зону вільної торгівлі


Нині від імені України міністр закордонних справ Костянтин Грищенко підписав «Угоду про вільну торгівлю» з Європейською асоціацією вільної торгівлі (EFTA), яка відзначає 50-річчя від свого утворення у Рейк’явіку (Ісландія).

Міністр підписав і три двосторонні договори про співпрацю у галузі сільського господарства з Ісландією, Норвегією і Швейцарією.

Як повідомив напередодні речник глави МЗС Олег Волошин, договір з Асоціацією «сприятиме просуванню продукції українських експортерів на ринки держав-членів EFTA та збільшенню обсягу інвестицій в економіку України».

На думку експертів Міністерств закордонних справ та економіки України, угода про вільну торгівлю «Україна – Європейська асоціація вільної торгівлі» зміцнить переговорну позицію України при підготовці до укладення Угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС.

«Для України – це перша Угода про вільну торгівлю після приєднання нашої країни до Світової організації торгівлі в 2008 році, а її укладення є одним з важливих здобутків нашого членства в цій організації», – нагадав Волошин.

EFTA утворена 1960 році з ініціативи Великобританії як альтернатива тодішній Європейській економічній спільноті. Нині до неї входять Ісландія, Норвегія, Швейцарія, Ліхтенштейн.
XS
SM
MD
LG