Доступність посилання

ТОП новини

Рябченко: політична воля продати «Укртелеком» є, але є й розбіжності


Зараз в Україні є політична воля продати «Укртелеком», заявив в ефірі Радіо Свобода голова Фонду державного майна України Олександр Рябченко.

«Всі сходяться на тому, що приватизація є обов’язковою, але є розбіжності стосовно того, коли вона має відбутися і які заходи мають бути зроблені до початку приватизації», – заявив голова ФДМУ.

За його словами, є два варіанти розвитку подій. «Має бути ухвалене принципове рішення: або починати (продаж) зараз – і тоді всі проблеми, які 12 років існують на «Укртелекомі», будуть перекладені на інвестора, або треба ті проблеми вирішувати, а для цього треба мати державні гроші, профінансувати вирішення цих проблем і тоді продати «Укртелеком» дорожче», – заявив Рябченко.

За його словами, на даний час зацікавлення в купівлі «Укртелекому» висловлювали російські, європейські структури. «З інших частин світу поки що не зверталися, хоча кажуть, що в США теж є зацікавлені структури», – сказав голова ФДМУ.

На початку цього тижня перший вiце-прем’єр Андрiй Клюєв заявив, що в найближчі місяць-два приватизацію «Укртелеком» проводити не варто. За його словами, за попередніми підсумками ревізії роботи компанії випливає, що сьогодні не найкращий час для виставлення «Укртелекому» на продаж. Насамперед це пов’язано зі слабким фінансовим станом «Укртелекому» і невирішенням питань, пов’язаних з реалізацією низки соціальних програм.

А голова Адміністрації Президента Сергій Льовочкін в інтерв’ю Радіо Свобода заявив, що можливість ефективно продати це підприємство цього року є «стовідсоткова». «На мій погляд, найбільш ефективним вирішенням питання щодо «Укртелекому» є залучення стратегічного інвестора, який може заплатити в казну держави великі кошти, адекватні реальній вартості компанії. Для того уряду треба провести передпродажну підготовку цього підприємства, висунути вимоги по інвестиційних обов’язках. Щоб «Укртелеком» не тільки отримав стратегічного інвестора, а й був забезпечений його ефективний розвиток…», – сказав Льовочкін.

Фонд держмайна планував оголосити конкурс iз продажу компанiї до 15 серпня цього року, щоб за рахунок очiкуваних надходжень розмiром щонайменше 10 мільярдів гривень виконати план приватизацiї, закладений у держбюджет-2010.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG