Доступність посилання

ТОП новини

На відновлення будинку в Дніпродзержинську виділять 5 мільйонів


На відновлення зруйнованих вибухом конструкцій під’їзду житлового будинку у Дніпродзержинську треба понад 5 мільйонів гривень. Про це сьогодні повідомив дніпродзержинський міський голова Ярослав Корчевський.

Загальні витрати на відновлювальні роботи складають, за попередніми розрахунками, 5 мільйонів 480 тисяч гривень із урахуванням матеріальної допомоги мешканцям аварійних квартир та компенсації завданої вибухом шкоди.

До кінця дня кожному з постраждалих мешканців видадуть матеріальну допомогу з міського бюджету – по 2 тисячі гривень.

Обласна влада поставила завдання завершити відновлювальні роботи у будинку до 23 липня. На місці події наразі працюють робочі оперативні групи та слідчі бригади.

Між тим Держгірпромнагляд по Дніпропетровській області оприлюднив свій висновок щодо причин події: вибух спричинив не побутовий газ.

Як повідомив головний державний газотехнічний інспектор теруправління Держгірпромнагляду Віталій Олежко, зовнішніх пошкоджень газової плити, газової колонки та газопроводів в квартирі, де стався вибух, не виявили.

За його словами, вибухи не були об’ємними, «як це буває, коли вибухає газоповітряна суміш», про що свідчить характер руйнувань.

Мати загиблого господаря квартири у момент вибуху знаходилась в іншій кімнаті. Наразі вона підтвердила, що перед вибухами відчувала різкий запах хімічних речовин.

Під час огляду в квартирі знайшли хімічні реактиви та лабораторне обладнання, на кухонній плиті був встановлений металевий лист, який, швидше за все, науковець використовував для нагрівання речовин.

Наразі газопостачання будинку відключене.

Сьогодні вранці у Дніпродзержинську у чотириповерхівці сталась низка вибухів і пожежа, що призвела до часткового руйнування будинку. Постраждало дев’ятеро людей, двоє загинуло. Попередня версія надзвичайної поді – вибух хімічної речовини в квартирі науковця-експериментатора. Порушена кримінальна справа.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG