Доступність посилання

ТОП новини

Нового голову КСУ оберуть до 10 липня – прес-служба


Вибори нового голови Конституційного Суду мають відбутися до 10 липня у зв’язку із завершенням трирічного терміну повноважень нинішнього голови КСУ Андрія Стрижака, повідомили в прес-службі суду.

За попередньою інформацією, переобрання голови КСУ має відбутися в період із 5 по 9 липня.

Відповідно до закону про КСУ, голова суду обирається на три роки без права переобрання.

Стрижака обрали на посаду голови Конституційного Суду 10 липня 2007 року.

Тим часом, як пише газета «Дело», новим головою КСУ може стати виходець із Донбасу, нинішній заступник голови суду Анатолій Головін.

За інформацією видання, постійний представник Верховної Ради в КСУ Анатолій Селіванов повідомив, що судді Іван Домбровський, Анатолій Дідківський та Ярослава Мачужак дійсно наразі не беруть участі в засіданнях суду – така позиція нинішнього голови суду. І в день виборів їх також можуть не допустити до роботи. Відсутність трьох із 18 суддів може вплинути на результат голосування та зіграти на користь Головіна.

Видання нагадує, що, згідно із законом про Конституційний Суд України, для легітимності засідання з обрання голови суду необхідна присутність 12 суддів. Вибори відбулися, якщо за одного й того ж кандидата проголосували щонайменше десятеро осіб. Проте в регламенті Конституційного Суду є ще одна важлива вказівка про те, що протокол про результати голосування затверджується більшістю голосів від загальної кількості суддів, що взяли участь у засіданні.

Таким чином, без участі Домбровського, Дідківського та Мачужак для затвердження протоколу голосування достатньо буде підписів восьми осіб, а не десяти як у тому разі, якби суд засідав у повному складі, пише «Дело».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG