Доступність посилання

ТОП новини

У Харкові знову вирубують дерева – «Зелений фронт»


У Харкові в парку імені Горького, де впродовж кількох тижнів тривала пробивка дороги і протести проти знищення зелених насаджень, відновили вирубку дерев.

Про це заявили представники громадської організації «Зелений фронт» на спеціально скликаній прес-конференції на місці подій у парку.

Воли повідомили, що «вчора і сьогодні вирубували дерева». За даними активістів «Зеленого фронту», «знищено ще близько 100 дерев» обабіч уже прорубаної просіки для дороги. Таким чином, стверджують вони, загалом за весь час робіт зрубано близько тисячі дерев, тоді як владою було заплановано знести 503.

Представники «Зеленого фронту» сьогодні викликали міліцію і склали протоколи.

У разі, якщо вирубка продовжиться, акцію протесту негайно буде відновлено, заявили захисники парку.

19 травня виконавчий комітет Харківської міськради ухвалив рішення «Про видалення зелених насаджень між вулицею Новгородською і Сумською в районі вулиці Біла Акація», яким дозволив вирубати на території Центрального парку культури і відпочинку імені Горького 503 дерева.

20 травня на захист найстарішого парку міста вийшли активісти з вимогою припинити вирубування столітніх дерев без погодження з Державною екологічною інспекцією Міністерства охорони навколишнього природного середовища України і без резолюції громадських слухань.

Упродовж двох тижнів на території парку проходили сутички між захисниками дерев і так званою муніципальною охороною. Було встановлено намети, в яких цілодобово чергували активісти, на деревах сиділи альпіністи, аби перешкодити вирубуванню дерев. У результаті сутичок кількох активістів шпиталізували, кількох оштрафували, а двох засудили до 15 діб адміністративного покарання.
XS
SM
MD
LG