Доступність посилання

ТОП новини

На Верховинщині святкують «Полонинське літо»


Гуцульське свято «Полонинське літо-2010» вже традиційно проводять в урочищі Запідок у селі Верхній Ясенів Верховинського району.

Заплановане на минулу неділю, воно було перенесене на тиждень через складні погодні умови. І хоча і зараз на Прикарпатті дощі, на проведення свята вони не вплинули.

Кожна з більш як двадцяти сільських рад представила полонинське дійство та виставку-продаж продукції, виготовленої на високогірних пасовищах. Можна побачити, як готують гуцульські страви, скуштувати бринзу, вурду, масло, будз.

За словами організаторів свята, насамперед це вшанування вівчарів-літувальників, які у літні місяці високо в горах випасають худобу і виготовляють полонинську продукцію.

У програмі фольклорного свята – запалення полонинської ватри, виставка виробів народних майстрів, гуцульські розваги, народні гуляння, святкові забави, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Організатори «Полонинського літа-2010» – управління культури Івано-Франківської облдержадміністрації, Верховинська райдержадміністрація та районна рада.

Колишнє свято проводів на полонину відновлене кілька років тому.

Минулого року під час фестивалю прозвучала обіцянка урядовців, що свято отримає статус всеукраїнського.
XS
SM
MD
LG