Доступність посилання

ТОП новини

Берлін «роздратований» діями Києва щодо Ланґе


Німеччина розкритикувала у понеділок Україну після того, як влада затримала на 10 годин в київському аеропорту німецького аналітика, який критикував Віктора Януковича, а також закликав Україну долучитися до стандартів Євросоюзу.

Спікер німецького уряду сказав, що Берлін «роздратований» тим, що Ніко Ланґе, керівника українського представництва німецького Фонду Конрада Аденауера, в суботу затримали і погрожували депортацією. Речник підкреслив, що Ланге дозволили в’їзд до країни лише після втручання Німеччини.

Речник уряду Німеччини висловив сподівання, що німецький Фонд безперешкодно продовжуватиме свою роботу і що країна дотримуватиметься європейських стандартів у цій галузі.

Як повідомляло Радіо Свобода, керівника українського представництва німецького Фонду Конрада Аденауера Ніко Ланґе у суботу не пустили в Україну. Він прилетів рейсовим літаком до міжнародного аеропорту «Бориспіль» із Парижа. О першій годині ночі 27 червня Ланґе впустили в Україну, пояснивши затримку «непорозумінням».

27 травня в своїй аналітичній статті «Перші 100 днів після зміни влади в Україні: авторитарні тенденції та зближення з Росією», розміщеній на офіційному сайті представництва в Україні Фонду, Ніко Ланґе критично оцінив дії команди нового президента Віктора Януковича та зміни в Україні, які відбулися після його приходу до влади.

Фонд Конрада Аденауера є німецькою неурядовою дослідницькою організацією, що пов’язана з однією з провідних німецьких партій, Християнсько-демократичним союзом. Він несе ім’я Конрада Аденауера, який очолював цю партію в 1950–1960-х роках і в ті ж часи протягом 14 років був федеральним канцлером ФРН.

Київське представництво Фонду, яке діє з 1994 року, за словами з його сайту, «супроводжує процес політичних та економічних перетворень в Україні». З цією метою Фонд уже реалізував понад 500 проектів, спрямованих на підтримку демократичного розвитку, побудову громадянського суспільства, ствердження вільних ЗМІ та консолідацію демократичних інститутів.

Фонд підтримує демократичні політичні партії України та їхні молодіжні організації. Київське представництво є водночас «порталом» для налагодження прямих контактів українських політиків із Німеччиною та Європою.

Ніко Ланґе очолює київське представництво Фонду Конрада Аденауера з 2006 року.
XS
SM
MD
LG