Доступність посилання

ТОП новини
20 Січень 2019, Київ 15:00

Перший випуск українських школярів у Римі


Випускники Міжнародної української школи в Римі, 28 червня 2010 року

Рим – Діти українських мігрантів, які живуть з батьками за кордоном, навчаються переважно у місцевих італійських школах. Але той, хто прагне отримати ще й український атестат про освіту, додатково займається за програмою Міжнародної української школи. Вона створена три роки тому і на сьогодні діє у семи країнах. Перших італійських випускників цієї школи вітали в неділю у Римі.

Римській суботній школі «Престиж» всього один рік. Це перший в Італії навчальний заклад, учні котрого пройшли державну атестацію Міністерства освіти України. Пластикові атестати і жовто-блакитні стрічки «Випускник -2010» отримали п’ятеро одинадцятикласників. Після урочистої церемонії у Посольстві України вони поділилися враженнями:

– Для мене цей документ важливий, бо якщо я повернуся в Україну, можна буде вступити до університету. Але я поки що не збираюся повертатися на Батьківщину, я навчаюся в італійській школі і мені там подобається.

– Атестат – мій запасний варіант, щоб повернутися в Україну. Всі мої колишні однокласники там закінчили 11 клас, а тепер і я пишаюся тим, що маю український атестат про загальну середню освіту.


Замало учнів


Під час вручення атестатів
Ще більше радості було в очах батьків, які разом з дітьми долали тернистий шлях дистанційного навчання через мережу інтернет. «Дітям важко було вчитися, бо ж вони все здавали екстерном. Їм же треба було пройти увесь матеріал за програмою української школи, а діти такої можливості не мали, бо усі вони ходять до італійських шкіл. Вони займалися тільки по суботах», – розповіла Ольга Бикова, мама випускниці 9-го класу.

В Італії державну атестацію пройшли 18 учнів, повідомила директор Міжнародної української школи Людмила Іванова. Це мізерна кількість, якщо порівнювати з Португалією або Іспанією, де атестовані відповідно 600 і 500 школярів.

Загалом в італійській столиці лише офіційно мешкає 700 українських дітей шкільного віку, однак вчителі кажуть, що в суботній школі все ще занадто мало учнів. Одна з причин, на їхню думку, недостатня поінформованість батьків про існування закладу або часто і неусвідомлення того, щоб діти вчасно отримали освіту. Багато мігрантів, привозячи дітей до Італії, скеровують їх відразу на шлях трудової діяльності. За словами організатора римської школи Тетяни Кузик, дві третини дітей мігрантів не вчаться ні в Україні, ні в Італії.

Субота – день важкий

Комісія міністерства освіти, яка приїхала на тестування з Києва, зауважила на кількох моментах, що ускладнюють діяльність школи в Римі. Директор Міжнародної української школи Людмила Іванова зазначила: «Найбільші труднощі тут виникатимуть, допоки діти не будуть вільними у суботу. В італійських школах вчаться і по суботах, після цих занять діти їдуть ще в українську школу. Коли навчаються діти по всьому світу, то в суботу у місцеві школи вони не ходять. Це – перша велика проблема».

«І друга – школа діє тільки один рік, перший рік завжди організаційний, – продовжує пані Іванова. – Але зазначу, що в римській школі працюють професійні дипломовані спеціалісти».

Керівництво школи «Престиж» має намір домовлятися з адміністраціями італійських шкіл, щоб для українських учнів субота була вільним днем.

Випускникам оголосили, що в Україні цього літа для абітурієнтів оголошена додаткова сесія. Хто пізніше завершив атестацію, може їхати на Батьківщину і вступати там до вищих навчальних закладів. Легалізувавши атестат в Україні і подолавши в Італії різницю у навчальних годинах, із цим документом можна також поступати до італійського вишу.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG