Доступність посилання

ТОП новини

Німецького експерта не пускали в Україну через «серйозні аргументи» – Герман


Служби, які не пропускали в Україну керівника представництва Фонду Аденауера у Києві Ніко Ланґе мали «дуже серйозну аргументацію» щодо своїх дій, заявила заступник глави Адміністрації Президента Ганна Герман.

За її словами, сьогодні цей інцидент серйозно вивчається, і тому коментувати до завершення розслідування, давати оцінки діям українських спецслужб Герман не хоче і не має на це повноважень. «Я скажу лише одне – що ці органи, які приймали рішення, в тих довідках, які вони подали, наводять дуже серйозну аргументацію, чому вони вчинили саме так», – сказала Герман.

Водночас вона попросила зачекати результатів розслідування, оскільки подібний конфлікт дуже серйозно може вплинути в тому числі й на міжнародну репутацію держави. Герман наголосила, що потрібно бути дуже обережним, «щоб тут не наламати дров, бо все, що стосується іміджу України, її відносин з державами-сусідами, потребує великої обережності».

26 червня керівника українського представництва німецького Фонду Конрада Аденауера Ніко Ланґе впродовж 10 годин в аеропорту «Бориспіль» не пропускали в Україну. Пізніше прес-секретар Міністерства закордонних справ Німеччини Маркус Гатцельманн заявив, що МЗС з’ясовує з владою України обставини інциденту з Ланґе.

Міністерство закордонних справ України заявило, що утримується від коментарів щодо інциденту.

Водночас голова Комітету з питань Європи Бундестагу Німеччини Ґунтер Кріхбаум в інтерв’ю Deutsche Welle закликав владу України з повною серйозністю поставитися до інциденту із затриманням в аеропорту «Бориспіль» керівника представництва Фонду Аденауера у Києві.

«Важливо, щоб зараз відбулося повноцінне розслідування інциденту. Ми дуже стурбовані. І це стосується не лише умов роботи німецьких фондів в Україні. Йдеться про значно більше. Йдеться насамперед про те, яке значення має свобода слова і вираження думки в Україні, яка постійно заявляє про прагнення наближатися до європейських стандартів. Свобода вираження думки потрібна не лише фондам, але й громадським організаціям, усім громадянам», – сказав Кріхбаум.

27 травня у своїй аналітичній статті «Перші 100 днів після зміни влади в Україні: авторитарні тенденції і зближення з Росією», розміщеній на офіційному сайті представництва Фонду в Україні, Ланґе критично оцінив дії команди нового Президента Віктора Януковича і зміни в Україні, які відбулися після його приходу до влади.
XS
SM
MD
LG