Доступність посилання

ТОП новини

У Харкові створили робочу групу щодо зелених зон


У Харкові створили робочу групу із виконання пропозицій, ухвалених на громадських слуханнях про захист зелених зон міста. Розпорядження про створення групи підписав секретар міськради Геннадій Кернес.

До складу робочої групи, яку очолив сам Кернес, увійшли також депутати міської ради, представники міськвиконкому, керівники державних установ з охорони навколишнього середовища, експерти-екологи та кілька журналістів.

Документ містить шість пунктів, які за підсумками громадських слухань має виконати місцева влада. По-перше, звернутися до прокуратури з проханням перевірити всі факти незаконної вирубки в місті, що були озвучені під час громадських слухань. По-друге, вже цього року розробити програму заміни аварійних та сухостійних дерев. До 2012 року, згідно із планами місцевих чиновників, у Харкові мають бути визначені кордони зелених зон рекреаційного значення, а до 2014-го проведена «поетапна інвентаризація зелених насаджень».

Громадські слухання із захисту зелених зон у Харкові відбулися 19 червня після численних акцій протесту активістів «Зеленого фронту» проти рішення міськвиконкому про вирубку більше ніж півтисячі дерев у парку Горького задля будівництва нової автомагістралі під Євро-2012.

Влада пішла на поступки, але слухання провела за своїми правилами і не врахувала вимогу активістів про встановлення мораторію на вирубку зелених зон. Більшість учасників слухань голосували так, як пропонував головуючий секретар міськради Генадій Кернес, що викликало підозри в упередженості запрошених до зали, більшість з яких, як з’ясувалося, були представниками сфери освіти.

Тим часом, захисники дерев планують знову встановити наметове містечко у парку імені Горького. Активісти заявляють про подальшу вирубку дерев і побоюються, що лісоруби можуть працювати вночі.

Як повідомляє кореспондентка Радіо Свобода, кількість зрубаних у парку сосен дійсно вже перевищила кількість, зазначену в рішенні міськвиконкому від 19 травня цього року. На додачу до 503 дерев, що вже знесені, в парку позначені на вирубку ще більше пів тисячі дерев.
XS
SM
MD
LG