Доступність посилання

ТОП новини

ДАІ не буде фіксувати перевищення швидкості без зупинки


Державна автомобільна інспекція тимчасово зупинила фото- і відеофіксацію швидкісного режиму на автодорогах стаціонарними технічними засобами, які передбачають складання протоколу про перевищення швидкості без зупинки транспортних засобів. Таке рішення діятиме до законодавчого врегулювання цього питання, повідомив заступник керівника департаменту ДАІ Володимир Рєзников.

За його словами, на сьогодні патрулі ДАІ, використовуючи технічне обладнання й прилади фото- і відеофіксації порушень Правил дорожнього руху, обов’язково повинні у разі встановлення такого порушення зупиняти транспортні засоби й складати протокол.

«Розсилання так званих «листів щастя» не здійснюється ДАІ і здійснюватися не буде, тому що у ДАІ немає законних підстав вживати такі заходи», – сказав представник ДАІ.

Як заявив Рєзников, ті відеокамери, які на сьогодні встановлені на дорогах, належать комунальним господарствам, і ДАІ не має до них жодного стосунку.

Натомість начальник управління департаменту ДАІ Олег Сірий зазначив, що ДАІ вирішила припинити автоматичну фото- і відеофіксацію порушень швидкісного режиму у зв’язку із громадським невдоволенням і судовими позовами із цього приводу. Зараз створена робоча група із законодавчого врегулювання цього питання.

За його словами, на сьогодні в ДАІ використовують близько 1500 приладів фіксації порушення водіями швидкості руху, серед яких 380 вимірювачів швидкості «Візир», один – TruCAM. Усі інші прилади не мають функції фотовідеозйомки. Прилади відеоспостереження, які наразі встановлені на автошляхах, є власністю управлінь автодоріг і спостерігають за інтенсивністю руху.
XS
SM
MD
LG