Доступність посилання

ТОП новини

У Киргизстані набула чинності нова Конституція


Нова Конституція Киргизької Республіки, затверджена на референдумі в неділю, набула чинності сьогодні після вчорашньої офіційної публікації даних Центральної виборчої комісії країни про позитивний результат голосування.

Виборці на референдумі також підтримали призначення нинішньої голови тимчасового уряду країни Рози Отунбаєвої президентом перехідного періоду на термін до кінця 2011 року.

Як заявив голова ЦВК Акилбек Сарієв, її інавгурація на посаду має відбутися завтра.

Іще однією новацією за результатами референдуму стає скасування Конституційного суду; його функції перебере Верховний суд.

Нова Конституція передбачає, зокрема, зменшення повноважень президента й посилення парламенту порівняно з дотеперішнім президентським ладом у державі.

За офіційними даними, на питання референдуму позитивно відповіли понад 90 з половиною відсотків його учасників, проти були трохи більше за 8 відсотків. Явка склала більш як 72 відсотки.

Виборці мали дати відповідь «так» чи «ні» на одне питання – пропозицію ухвалити Конституцію і закон про набуття нею чинності, проекти яких подав тимчасовий уряд.

Нова посада Отунбаєвої і скасування Конституційного суду передбачені саме в законі про набуття Конституцією чинності.

Водночас Отунбаєва вже не матиме права балотуватися на президента, коли будуть призначені вибори – Конституція містить обмеження в один-єдиний термін на посаді.
XS
SM
MD
LG