Доступність посилання

ТОП новини

Київ i Вашингтон планують активiзувати спiвпрацю у сферi енергетики


Україна та США вивчають можливiсть оптимiзацiї зусиль двох країн для спiвпрацi в енергетичнiй сферi, зокрема в ядернiй енергетицi та видобутку енергоресурсiв.

«Сьогоднi ми домовилися активiзувати зусилля щодо залучення американського досвiду та iнвестицiй у сферi енергетики, що для нас прiоритетно. Зокрема, йдеться про використання таких перспективних напрямiв як видобуток енергоресурсiв та спiвробiтництво в модернiзацiї української ГТС», – сказав мiнiстр закордонних справ України Костянтин Грищенко на зустрiчi з державним секретарем США Гiлларi Клiнтон.

Крiм того, за словами мiнiстра, сторони обговорили спiвпрацю в контекстi диверсифiкацiї джерел ядерного палива для українських АЕС i збiльшення безпеки дiючих енергоблокiв.

Зі свого боку, Клiнтон зауважила, що вважає енергетичний сектор важливим напрямком двосторонньої спiвпрацi. «Енергосектор, що базується на прозоростi, ринкових цiнах та ефективностi, може покласти край резонансним кризам українського енергетичного ринку i дати бiльший контроль над майбутнiм енергетики, зокрема за рахунок створення мiжнародного прозорого енергосектору, заснованого на ресурсах України, про що вже говорили нашi президенти», – сказала держсекретар США.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG