Доступність посилання

ТОП новини
22 квітня 2021, Київ 03:44

МВФ може надати Україні майже 15 мільярдів доларів нової позики


Міжнародний валютний фонд оголосив сьогодні про досягнення на рівні експертів домовленості про надання Україні нової резервної позики stand-by на суму 14,9 мільярдів доларів США.

Місія експертів МВФ та органи влади України досягли сьогодні в Києві домовленості щодо економічної програми, підтримку якій можливо було б надати в рамках «Угоди стенд-бай» на загальну суму, еквівалентну 10 мільярдам спеціальних прав запозичення (розрахункова грошова одиниця МВФ), або ж 14 мільярдам 900 мільйонам доларів США, розрахованої на два з половиною роки, мовиться в повідомленні.

Цю домовленість іще має схвалити менеджмент МВФ та Рада директорів МВФ, сказав на завершення візиту голова Місії Фонду в Україні Танос Арванітіс.

Очікується, що Рада директорів МВФ розгляне це питання наприкінці липня, після того, як будуть ухвалені законодавчі зміни, що стосуються бюджету та фінансового сектора.

Місія МВФ відвідала Київ у період із 21 червня по 3 липня з метою обговорення економічної політики, реалізація якої могла б бути підтримана в рамках нової «Угоди стенд-бай» між Україною та МВФ.

Попередню таку позику, загалом майже на 17 мільярдів доларів, МВФ надав Україні восени 2008 року. З неї Україна отримала три транші загалом майже на 11 мільярдів доларів, але вже четвертий транш так і не надійшов – у жовтні 2009 року Місія МВФ поїхала з Києва, не давши позитивної оцінки виконанню Україною програми реформ.
XS
SM
MD
LG