Доступність посилання

ТОП новини

МВФ може надати Україні майже 15 мільярдів доларів нової позики


Міжнародний валютний фонд оголосив сьогодні про досягнення на рівні експертів домовленості про надання Україні нової резервної позики stand-by на суму 14,9 мільярдів доларів США.

Місія експертів МВФ та органи влади України досягли сьогодні в Києві домовленості щодо економічної програми, підтримку якій можливо було б надати в рамках «Угоди стенд-бай» на загальну суму, еквівалентну 10 мільярдам спеціальних прав запозичення (розрахункова грошова одиниця МВФ), або ж 14 мільярдам 900 мільйонам доларів США, розрахованої на два з половиною роки, мовиться в повідомленні.

Цю домовленість іще має схвалити менеджмент МВФ та Рада директорів МВФ, сказав на завершення візиту голова Місії Фонду в Україні Танос Арванітіс.

Очікується, що Рада директорів МВФ розгляне це питання наприкінці липня, після того, як будуть ухвалені законодавчі зміни, що стосуються бюджету та фінансового сектора.

Місія МВФ відвідала Київ у період із 21 червня по 3 липня з метою обговорення економічної політики, реалізація якої могла б бути підтримана в рамках нової «Угоди стенд-бай» між Україною та МВФ.

Попередню таку позику, загалом майже на 17 мільярдів доларів, МВФ надав Україні восени 2008 року. З неї Україна отримала три транші загалом майже на 11 мільярдів доларів, але вже четвертий транш так і не надійшов – у жовтні 2009 року Місія МВФ поїхала з Києва, не давши позитивної оцінки виконанню Україною програми реформ.
XS
SM
MD
LG