Доступність посилання

ТОП новини

Лариса Скорик: пам’ятки архітектури варто приватизовувати


Український архітектор та громадсько-політичний діяч Лариса Скорик, виступаючи в суботу в ефірі Радіо Свобода, зокрема, нагадала, що «у більшості випадків у Європі замки – це приватна власність».

«Вони віддаються у приватну власність, але з такими обмеженнями і з такими застереженнями, які можливі для виконання тільки в культурному суспільстві взагалі», – додала вона.

«Тому коли у нас кажуть, що, ой, не можна приватизувати пам’ятки архітектури, – я з цим не погоджуюсь. Їх треба приватизувати», – заявила Лариса Скорик.

Але, за її словами, це дуже важко: «Треба ще виховати спочатку той рівень. І мають бути дуже чіткі обмеження, заборони та інспекція – тобто поліція має бути відповідна, яка стосується збереження цих пам’яток».

«Жодна навіть найбагатша держава, особливо там, де цих пам’яток дуже багато – і пам’яток містобудування, і ландшафтних, і чисто архітектурних – не може повністю утримувати їх усі в належному стані», – наголосила фахівець.

Лариса Скорик також торкнулася теми комп’ютеризації культури.

«У нас неоцифрована культура взагалі. Ми не належимо до того європейського, даруйте, що так скажу, серверного простору, в якому є уже питання оцифрованості всієї культури – це не тільки всього, що є в музеях, бібліотеках, архівах, але й нерухомої спадщини і всього іншого. Тобто доступу кожної людини до культурних надбань, не тільки власних, а й світових, у нас просто не існує. У нас цього ще нема. Тому не треба дивуватися, що люди у нас малокультурні та мало знають про цю культуру. Я вважаю, що сьогодні нема ради на це. Треба справді сьогодні оцифрувати всі наші культурні надбання», – заявила архітектор та громадсько-політичний діяч в ефірі Радіо Свобода.
XS
SM
MD
LG