Доступність посилання

ТОП новини

Представники «Стоп цензурі!» розповіли Клінтон про загрози свободі слова


Представники руху «Стоп цензурі!» Наталія Лигачова, Вікторія Сюмар і Тарас Шевченко повідомили державному секретареві США Гілларі Клінтон про загрози свободі слова і цензурування інформаційного простору в Україні. У відповідь Гілларі Клінтон сказала, що уважно стежить за цією ситуацією і говорила про це з Президентом України і міністром закордонних справ, повідомляє «Телекритика».

Зустріч державного секретаря США з представниками громадянського суспільства відбулася 2 липня. На ній були пристуні Наталія Лигачова, Вікторія Сюмар, Тарас Шевченко, Тетяна Лебедєва й Альона Гетьманчук. «Під час зустрічі Хілларі Клінтон наголосила на необхідності активних дій громадськості в ім'я забезпечення демократії, прозорості, свобод», – розповіла Вікторія Сюмар.

Детальну розмову українські громадські діячі мали з представниками державного департаменту США, зокрема із заступником помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Деніелом Расселлом.

Наталія Лигачова повідомила представникам офісу Гілларі Клінтон, що в Україні різко погіршилася якість новин, і моніторинг «Телекритики» свідчить про практичну відсутність критики влади на телеканалах. «І ми бачимо, що відбувається координація інформаційних потоків з одного центру. Ми вже неодноразово спостерігали, як на різних каналах використовуються одні й ті самі цитати», – розповіла вона.

Як приклади пані Лигачова навела сюжети про створення слідчої комісії щодо «Росукренерго» і виступ Юлії Тимошенко у Верховній Раді. «На декількох каналах були одні й ті самі цитати Тимошенко й Чечетова. І хоча Тимошенко говорила, що програш у Стокгольмському суді не міг відбуватися без відома Януковича, ця критика Януковича на багатьох каналах була прибрана», – зазначила вона.

Крім того, представники громадськості наголосили, що в Україні відбувається створення квазісуспільного мовлення, оскільки до робочої групи, яка розробляла відповідну концепцію, не запросили представників жодної організації з понад десятка, які багато років займаються цією темою і розробили законопроект про суспільне мовлення.

Також американську сторону цікавила роль інтернету в Україні. За словами Наталії Лигачової, вона є високою, інтернет впливає на лідерів думок, але нова влада намагається його регулювати. Приміром, уряд розробив законопроект про накладання штрафу на інформаційні агенції (серед яких багато інтернет-видань), які працюють без державної реєстрації.

За словами Вікторії Сюмар, громадські діячі також передали представникам держдепартаменту США відкритий лист телеканалу ТВі до Гілларі Клінтон.

«Люди з близького оточення Гілларі Клінтон чудово розуміють ситуацію. Головне запитання від них було, чи готові ми самі боротися. Адже російський варіант став можливим у Росії тому, що там не було спротиву. Чи готові ми протистояти, діяти, домовлятися, запитали нас. Я відповіла цитатою Кучми: Україна не Росія. І мені справді хочеться вірити, що це так і що ми можемо», – резюмувала Вікторія Сюмар.
XS
SM
MD
LG