Доступність посилання

ТОП новини

Парламент ухвалив нову редакцію Бюджетного кодексу


Верховна Рада 245 голосами ухвалила закон «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України».

Перший заступник голови парламенту Адам Мартинюк пояснив, що текст закону буде роздiлений на двi частини: один стосуватиметься безпосередньо змiн Бюджетного кодексу, до другого документа будуть винесені змiни, що стосуються iнших законопроектiв. Мартинюк наголосив, що в текстi враховані практично всi пропозицiї, поданi юридичним управлiнням парламенту.

За словами першого віце-спікера, парламент вилучив iз документа пропозицiї, що надають Кабiнетові Мiнiстрiв право вносити змiни до закону про пiдвищення соцiальних стандартiв. Крiм того, парламент вiдкоригував норму, згiдно з якою забезпечуються всi права та повноваження Верховної Ради щодо формування й ухвалення закону про державний бюджет. Усi повноваження парламенту в цьому питаннi зберiгаються.

Народнi депутати також внесли змiну до норми стосовно перерозподiлу бюджетних коштiв. Положення закону передбачає, що при розподiлi коштiв Кабiнет Мiнiстрiв має узгоджувати своє рiшення з бюджетним комiтетом Верховної Ради. Народнi депутати також ухвалили кiлька стилiстичних правок.

Закон також передбачає оптимізацію процедури розгляду та ухвалення закону державного бюджету: зокрема, установлюються два читання при ухваленні такого закону замість трьох, збільшується період допрацювання до другого читання.

Законом також запроваджується механізм середньострокового бюджетного планування та прогнозування, орієнтований на стратегічні пріоритетні завдання.

Крім того, документ передбачає запровадження норм, які визначають склад доходів загального фонду держбюджету, перелік захищених статей видатків, процедуру перекладу дотацій вирівнювання, надаваних місцевим бюджетам. Він також установлює перелік джерел доходів місцевих бюджетів.

17 червня Верховна Рада ухвалила за основу нову редакцiю Бюджетного кодексу, розробленого урядом.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG