Доступність посилання

ТОП новини

Скорочення населення України набуває загрозливих темпів – ООН


За даними Фонду народонаселення ООН, скорочення населення в Україні набуває загрозливих темпів. Як повідомила сьогодні в Києві директор Фонду в Україні Нузхат Ехсан, «природний рух українського населення характеризується зростанням народжуваності та зменшенням смертності, з одного боку, але з іншого – суттєвим перевищенням числа померлих над кількістю живонароджених». Нині в Україні на сто померлих припадає 73 народжені дитини.

За словами представниці ООН, в Україні залишається доволі високою смертність серед новонароджених: минулого року померли понад три тисячі немовлят. У разі, якщо відношення померлих до народжених не зміниться, українське населення зменшуватиметься, і в середині ХХІ століття на території України житиме не більше від сорока мільйонів людей. На 1 січня 2010 року на території України жило менше ніж 46 мільйонів людей.

Водночас експерти ООН та Інституту демографії й соціальних досліджень України відзначають, що у 2009 році в порівнянні з 2008-м обсяги природного скорочення населення зменшились; подібна тенденція домінує в першій половині поточного року.

Нинішню презентацію демографічної ситуації в Україні підготували до Всесвітнього дня народонаселення, який з ініціативи ООН відзначається 11 липня. Цього року цей день відзначають у 140 країнах світу, повідомила Нузхат Ехсан.
XS
SM
MD
LG