Доступність посилання

ТОП новини

Європарламент міркує, як прирівняти права пасажирів всіх видів транспорту


Брюссель – Один із трьох мешканців європейської співдружності вирушає у відпустку рейсовим наземним транспортом – автобусом. Суттєво менший відсоток пасажирів скористається водним транспортом. Проте в обох випадках пошкодження багажу, запізнення, аварії чи відсутність умов для людей із обмеженою рухливістю можуть істотно ускладнити подорож. Щоб убезпечити людей від цих неприємностей, у Європарламенті закликають посилити права користувачів цих різновидів транспорту. Щоб усе було так, як на літаках.

Поки що зміни у бік посилення пасажирських прав європейські парламентарі вирішили внести тільки на морському та річковому транспорті. Нові правила передбачають повну компенсацію вартості квитка, якщо рейс скасовують або судно прибуває із запізненням більше як на півтори години і це не пов’язане із несприятливими погодними умовами. До того ж, такі пасажири повинні отримати харчовий пайок.

А якщо ваш транспорт затримується і прибуде тільки наступного дня, оператор повинен компенсувати ваші витрати на ночівлю у готелі. Особи з вадами руху матимуть право на безкоштовний супровід.

Загалом пасажири водного транспорту користуватимуться такими ж перевагами, як і ті, що подорожують літаком.

Щоправда, всі ці права наберуть чинності тільки у 2012 році.

Чому запізнюються права пасажирів автобусів?

Європарламент спробував встановити подібні правила і для користувачів дорожнього транспорту. Проте частина депутатів не погоджується з пропозицією. Зокрема, щодо грошових компенсацій за запізнення.

«Це не лише питання грошей, – пояснює євродепутат від Іспанії Ізаскун Білбао Барандіка. – Справа ще й у різних позиціях країн-членів, бо у кожній державі є своя ситуація. Це видно, порівнюючи Францію, Німеччину чи Іспанію».

Тим часом інша частина депутатів Європарламенту загалом згідна з тим, щоб посилити і прирівняти права пасажирів водного, дорожнього та повітряного транспорту. Водночас представники деяких країн вимагають не включати до списку регіональні автобусні компанії.

У будь-якому разі, поки що пасажирам автобусів у Європейському Союзі доведеться чекати, доки всі євроустанови знайдуть у цій реформі раціональне зерно. У цьому сенсі чимало надій покладають на посередництво Бельгії, яка приступила до головування у співдружності. Вочевидь, до питання посилення пасажирських прав міністри транспорту 27 країн ЄС, а згодом і Європарламент знову повернуться восени.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG