Доступність посилання

ТОП новини

МЗС: Україна відновлює стратегічне партнерство з Китаєм


Україна має намір відновити стратегічне партнерство з Китаєм і поглибити торговельно-економічну співпрацю та політичний діалог з цією державою. Цій меті присвячений офіційний візит міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка до КНР, який розпочинається сьогодні увечері, повідомив речник МЗС Олег Волошин. За його словами, це буде перший візит міністра закордонних справ України в Китай за останні шість років.

«Статус стратегічного партнерства з Китаєм необхідний Україні. Китай – дуже зручний партнер для України, тому що співпраця з КНР не обумовлюється жодними політичними чинниками; Китай не висуває політичних передумов, обговорюючи питання інвестицій в Україну при реалізації великих проектів та наданні кредитів – що, на жаль, ми бачимо у наших стосунках з іншими нашими великими партнерами. Китай також країна, яка має надлишок інвестиційних ресурсів», – заявив Волошин.

За його словами, під час візиту Грищенка до Пекіна будуть обговорюватись «величезні проекти»: від участі китайських компаній, китайського капіталу в підготовці до Євро-2012 у питанні транспортної інфраструктури, і закінчуючи інвестиціями Китаю у модернізацію українського агропрому.

Також українська та китайська делегації обговорять терміни державного візиту до КНР Президента України: очікується, що Віктор Янукович відвідає Китай на початку вересня цього року.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG