Чеська «Лідове новіни» інформує про скромні підсумки зустрічі українського Президента з президентом ЄС Ван Ромпеєм і виділяє лише два моменти цих перемов минулої п’ятниці в Києві – пропозицію Януковича високому чільникові з Брюсселя активніше включати Європу в модернізацію Криму, де нероздільно панує нині Росія, а також йшлося проймовірність посередництва Києва у діалозі ЄС із Білоруссю, бо як заявив Віктор Янукович, «ізоляція цієї держави не відповідає інтересам Києва». Експерти висловлюють скептицизм стосовно майбутньої активізації стосунків між ЄС та Україною.
Московська «Комерсант» вважає, наприклад, що ухвалення Верховною Радою України Закону про лібералізацію газового ринку не означає автоматичної фінансової підтримки від Брюсселя, бо там чекають реальних реформ в українській енергетиці на кшталт підвищення внутрішні цін на газ до рівня світових, а це понад 100 доларів за тисячу кубічних метрів блакитного палива. Експерти також переконані, як наголошує «Комерсант», що у найближчій перспективі не варто чекати якихось кардинальних змін в енергетичній політиці Києва і тим більше, коли транзитна роль України з можливим будівництвом російського газового «Південного потоку» втрачає свою перспективу.
Про це також пише сьогодні й австрійська «Ді Прессе», котра звертає увагу, окрім намагання Росії взагалі провалити реалізацію європейського проекту «Набукко», на «газовий обхід» Росією України Чорним морем за рахунок реального вже фактично будівництва «Південного потоку». Австрійське видання наголошує тут, що всі головні європейські енергетичні гравці, такі як Австрія, Італія, Німеччина, Болгарія, підтримують цей російський газовий проект.