Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 19:40

Українські діти з фізичними вадами їдуть до США


Київ – Група українських дітей з обмеженими фізичними можливостями вирушає до Америки на запрошення Державного департаменту США. Мета подорожі – ознайомитися з американським досвідом життя людей з особливими потребами. Ініціатором поїздки виступила команда громадського телевізійного об’єднання «Розмаї» на чолі з режисером і перекладачем Вадимом Кастеллі.

Команда «Розмаїв» шукає своїх героїв серед тих, кого доля зробила трохи іншими, ніж більшість людей довкола. Як розповідає Вадим Кастеллі, «працюючи над репортажами, ми знайшли групу українських інвалідів, які самі навчилися жити у візках і намагаються навчити інших людей. Вирішили зробити про них документальний фільм – і не змогли знайти на це грошей! Коли раптом дізналися, що в Україні працює американська програма, яка надає змогу українським дітям виявити лідерські здібності в Америці, серед іншого, ідеться і про дітей з фізичними вадами».

Ці діти будуть жити в американських родинах, навчатись у звичайних американських школах. Тож команда Кастеллі вирішила відзняти у США документальний фільм – про життя дітей з особливими потребами, і героями стрічки мають стати американські та українські діти. Ідея знайшла підтримку у Вашингтоні, – як каже режисер: «Я написав невеличкий проект, який ми взяли і подали до Держдепартаменту. Державний департамент довго не думав! Через буквально кілька днів сказав: «Старий! Нам дуже подобається твоя ідея, ти тільки довези свою групу до Америки, а там усередині ми тобою займемось, допоможемо переїздити, допоможемо знімати».

«Два світи – два дитинства»?


Український режисер Вадим Кастеллі
Серед героїв майбутньої стрічки – 17-річний Микола Красильников з Ізмаїлу: через він має вроджені вади зору, але це не заважає йому знайомитися зі світом:
«Я навчаюся в Одесі, у школі-інтернаті номер 93. Чого я чекаю від подорожі до Америки? Захоплюючих вражень, і ще хочу покращити свою англійську мову. А після цієї подорожі – і це найголовніше! – вступити до вузу. Для мене дуже важливо побачити, як живуть люди, які мають подібні до моїх проблеми, в Америці, як вони пересуваються, як вчаться, чи мають підтримку суспільства…».

Під час мандрів до США, команда Вадима Кастеллі відвідає Вашингтон, Каліфорнію, Силіконову долину: у штаб-квартирі корпорації Microsoft з українцями зустрінуться керівники цієї компанії. Користувачі сайту радіо Свобода матимуть змогу читати своєрідні щоденники від Вадима Кастеллі.

А от чи побачать українці майбутній фільм про цю подорож – невідомо: за словами Кастеллі, «ми розмовляли з декількома провідними каналами,майже усі вони реагували приблизно однаково: як сказав нам один з найбільших українських теле каналів, «наша аудиторія такого не любить». Аудиторія більшості українських каналів тяжіє до виключно розважальних програм… Вмикаючи телевізор, більшість українців чекає яскравих картинок, історій про життя зірок, а не інвалідів у візках…».

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG