Доступність посилання

ТОП новини

«Зниклий» іранський ядерник вирушив зі США додому – Тегеран


Міністерство закордонних справ Ірану заявило сьогодні, що іранський учений-ядерник, який напередодні з’явився до іранського представництва в Вашингтоні, вже залишив Сполучені Штати.

Шаграм Амірі вилетів зі США до «третьої країни», де він пересяде на рейс до Ірану, повідомив речник іранського МЗС у Тегерані.

Учора в Ірані повідомили, що Амірі попереднього дня з’явився до секції інтересів Ірану, яка діє в Вашингтоні при посольстві Пакистану і представляє Тегеран у США за відсутності дипломатичних відносин між цими країнами.

Тегеран відтак заявив, що США мають відпустити вченого, а Вашингтон відповів, що той як прибув до країни з власної волі, так і вільний залишити її.

Шаграм Амірі, який вочевидь працював на суперечливу ядерну програму Ірану, зник іще рік тому під час прощі до Саудівської Аравії. Тегеран стверджує, що того викрали агенти Центрального розвідувального управління США і що Іран має докази цього. Вашингтон заперечував усі звинувачення Ірану, що його викрали.

Попередніми місяцями на державних телеканалах Ірану та в інтернеті з’явилися кілька відеосюжетів із людиною, яка представлялася Шаграмом Амірі й робила суперечливі заяви: про викрадення агентами ЦРУ й тортури, про добровільне і щасливе життя й навчання у Сполучених Штатах і знову про викрадення і втечу від американських спецслужб.

У США ж засоби інформації повідомляли, що Амірі сам утік до Сполучених Штатів і співпрацював із ЦРУ.
XS
SM
MD
LG