Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 09:37

Українці активізують заготівлю дров (європейська преса)


Прага – Європейські газети констатують, що МВФ все ж змусив Україну підняти внутрішні ціни на газ. Оглядачі наголошують, що в української влади не було іншого виходу, як погодитися на підвищення цін на газ заради отримання так бажаного кредиту в майже 15 мільярдів доларів від МВФ. Аналітики також не виключають, що це обернеться для правлячої Партії регіонів електоральними втратами. Українські авто-викрадачі в Європі дуже організовані, технічно оснащені і часто навіть озброєні, так інформують деякі європейські газети.

Австрійська «Дер Штандард» не виключає, що з початком серпня українці, особливо на селі, активізують заготовку дров, що буде пов’язано зі згодою української влади, на вимогу МВФ, нарешті підвищити внутрішні ціни на газ на 50 відсотків. Слабка економічно Україна, як зауважує австрійська газета, не мала іншого вибору, як погодитися на одну з вимог МВФ, щоб мати реальні сподівання на 15-мільярдний кредит Фонду. Суперечка Києва з МВФ щодо необхідності підвищення цін на газ для українських споживачів тривала, як звертає увагу газета, вже понад півтора року. Серпневе підвищення буде стосуватися, насамперед, приватних, індивідуальних клієнтів та теплоенергетичних підприємств, бо, наприклад, велика індустрія вже має підвищені газові тарифи. Однією з дискусійних із МВФ для Києві є й ситуація з «Нафтогазом України», реструктуризації діяльності котрого також вимагає Фонд, бо донедавна ця найбільша українська енергетична державна компанія закуповувала від Росії газ за високими цінами, а продавала його вдома за нижчими від ринкових, що було однією з головних причин перманентно важкого фінансового стану «Нафтогазу». Експерти кажуть, що підвищення цін на газ буде жорстким ударом для населення України, середньомісячні доходи якого коливаються в межах 200-250 доларів та й слід очікувати наступних підвищень внутрішніх цін на газ, про що вже заявили в Києві.

Впливова лондонська «Файненшел Таймз» вважає, що пропрезидентська правляча коаліція в Україні нарешті схвалила непопулярне 50-відсоткове підвищення цін на газ для населення, бо це було однією з обов’язкових умов надання 15-мільярдного кредиту для Києва з боку МВФ. Українські законодавці також змушені були зменшити дефіцит національного бюджету відповідно до умов МВФ. Лондонське видання також пише про можливе схвалення МВФ вже в кінці липня нової програми кредитування Києва, але, разом з тим, підвищення цін може викликати негативну реакцію виборців, ослабивши позиції Президента України, котрий ось уже майже 5 місяців керує країною. Але, як зауважують експерти, в команди Януковича не було великого вибору при пошуку засобів утримання держави на економічно стійкому рівні, тому Київ украй потребує нової допомоги МВФ. «Файненшел Таймз» також звертає увагу на намагання команди Януковича посилити свої владні позиції за рахунок скасування конституційної реформи 2004 року, яка внесла розкол у політичні сили України та посилила хаос у владних структурах. Але чи вдасться це зробити нинішній владі у Києві, покаже лише час.

Чеська «Лідове новіни» інформує, з посиланням на місцеве Управління по ліквідації організованої злочинності, що, незважаючи на певне зниження статистики крадіжок автомобілів у Чехії, все ж активність міжнародних злодіїв із Росії, України, Молдови і Литви на цій ниві залишається досить високою. Успішне викриття крадіїв та повернення автомобілів власникам залишається традиційно на низькому рівні, із майже 15 тисяч викрадених у 2009 році на території Чехії автомобілів лише до півтори тисячі вдалося повернути. Злодії з Росії й України, як наголошує «Лідове новіни», й надалі є найбільш організованими викрадачами автомобілів, мають досить високу технічну оснащеність, часто озброєні, що ускладнює їх затримання поліцією. До 20-30 відсотків крадених у Чехії автомобілів злодії вивозять за кордон, переважно через Польщу до України. Представники Управління з ліквідації організованої злочинності Чехії сподіваються, що в найближчий час крадії автомобілів будуть шукати нові, успішніші шляхи викрадання машин і їх переправлення за кордон.
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG